Zavřít reklamu

Společnost Huawei v poslední době provádí jeden trapas za druhým. Na začátku roku byly ve firmě dvě pověřené osoby, které měly ihned po odbití půlnoci přidat na Twitter příspěvek, v kterém měli popřát šťastný nový rok. Tento tweet byl však přidán prostřednictvím iPhonu, díky čemuž jim byly naúčtovány nemalé penále. Nedávno jste se na našem magazínu mohli dokonce dočíst o tom, jak si čínský diplomat chtěl udělat srandu z Applu – ale opět k tomu použil jablečný telefon.

V Číně iPhony zrovna moc nefrčí:

Poslední spory pramení z obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou, jelikož tamní prezident Donald Trump zakázal vybrané produkty čínské společnosti. Na to obyvatelé Číny reagují tak, že by se měly i v jejich domovině zakázat produkty od Applu, aby se nastolila určitá rovnováha. V úterý však na čínské státní televizi vystoupil zakladatel společnosti Huawei, který sdělil, že se sám považuje za fanouška Applu. Podle jeho slov má tento jablečný telefon perfektní ekosystém a pokud je jeho rodina v zahraničí, stále jim kupuje iPhony.

Toto dokazuje i fakt, kdy byla finanční ředitelka společnosti Huawei – což je mimochodem dcera samotného zakladatele – zadržena v Kanadě a bylo u ní nalezeno hned několik jablečných produktů. Jeden pracovník mobilního operátoru v Pekingu sdělil deníku SCMP, že je mnohdy skutečně až trapné, když si v práci ze své kapsy vytáhne iPhone, zatímco všichni ostatní používají Huawei.

Zdali výše zmiňovaná obchodní válka vyústí v zákaz jablečných produktů v Číně je prozatím nejasné, ale jedno víme jistě. Kdyby k tomuto skutečně došlo, přineslo by to s sebou obrovské problémy. Apple totiž v Číně zaměstnává okolo pěti milionů lidí, kteří by rázem přišli o práci a podle bankovní společnosti Goldman Sachs by kalifornský gigant přišel asi o třicet procent z jeho celkových příjmů.

logo Huawei

Související články

Dnes nejčtenější