Zavřít reklamu

Když Apple v roce 2015 představil své pouzdro Smart Battery Case, které výrazně prodloužilo výdrž baterie jablečných telefonů, setkal se s rozporuplnými reakcemi. Jeden tábor uživatelů byl totiž z pouzdra nadšen, jelikož byli díky němu schopni bez problému “přežít” jeden den bez zásuvky, druhý tábor naopak Apple tvrdě kritizoval za ne příliš povedený design. Hrb ukrývající akumulátor, který na krytu Apple vytvořil, se totiž za designový skvost označit rozhodně nedá. Nicméně i tak si tento typ krytu své uživatele našel. Právě ti se v poslední době čím dál častěji ptali, zda se Apple odhodlá i k vytvoření upgradované verze kompatibilní s novými iPhony X či XS. Do dnešního dne jsme sice na tuto otázku odpověď neznali, nicméně díky čerstvému objevu vývojáře Guilerma Ramba ve 2. betě watchOS 5.1.2 můžeme téměř se stoprocentní jistotou potvrdit, že ano. 

Nová beta v sobě ukrývala poměrně zajímavou ikonu, která by měla dle Ramba sloužit pro widget baterie. Z ikony je jasně patrné, že se jedná o nový typ nabíjecího Smart Battery Case, který bude určený pro iPhony s vertikálně orientovaným fotoaparátem. Bohužel však není jasné, zda bude kryt určen pouze pro určité modely, nebo jej Apple vytvoří pro všechny tři velikosti letošních iPhonů. Na ikonu se můžete podívat pod tímto odstavcem. 

cases
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

V tuto chvíli není jasné ani to, kdy bychom se mohli novinky na pultech obchodů dočkat. Ikony chystaných produktů se totiž v systémech objevují čas od času s poměrně velkým předstihem, takže je možné, že kryty dorazí až v prvních měsících nového roku. Stejně tak se ale nedá vyloučit ani možnost, že nás Apple překvapí a kryt do svého Online Storu přidá v horizontu hodin, maximálně dní. 

Pokud se krytu skutečně dočkáme, rozhodnete se pro jeho koupi? Popřípadě kolik by za něj musel Apple chtít, aby byl právě pro vás zajímavý a jeho pořízení byste zvažovali? A má vůbec s ohledem na velmi dobrou výdrž letošních iPhonů podobný gadget ještě smysl? 

apple-smart-battery-case
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější