Zavřít reklamu

Příchodu chytrého reproduktoru HomePod z dílny Applu na pulty obchodů jsme se dočkali teprve letos na jaře. Tato novinka nabízí celou řadu velmi zajímavých vlastností, které však nepříjemně udupává do země vysoká cena jeho cena. HomePod je tak na tom co se týče prodejů dle analytických výzkumů poměrně špatně a poklonit se musí jak za konkurenčními a výrazně levnějšími produkty z dílny Amazonu, tak i Googlu. Kdybychom si však odmysleli cenu, můžeme HomePod označit za velmi kvalitní chytrý reproduktor, k čemuž mu silně dopomáhá využití strojového učení.

V posledním příspěvku na blogu Applu nalezneme velice zajímavé informace, které podrobně vysvětlují využití zmiňovaného strojového učení, díky kterému dokáže HomePod ignorovat veškeré okolí a soustředit se pouze na zadavatele daného dotazu. Vše zaštiťuje čip A8, který bychom taktéž mohli najít v iPhonu 6 a jeho verzi Plus. Díky dosavadnímu pokroku je HomePod, který se nachází v libovolné místnosti, schopen dokonale izolovat hlasitou hudbu, hovořící lidi nebo zapnutou televizi a perfektně se soustředí na jedno – na člověka, který řekl magickou formuli: Hey Siri.

Celý příspěvek na blogu si můžete přečíst zde, avšak je napsán velmi odborně, jelikož jeho cílovou skupinu tvoří inženýři a vědci, kteří se strojovým učením zabývají. Nalezneme v něm však vysvětlení, že celého procesu je dosaženo za pomocí vícekanálového filtrování a určitých zaběhnutých modelů. Za vyzdvihnutí stojí, že celý tento složitý proces zabere maximálně 15 % výkonu čipu A8, čímž se taktéž dokonale podpoří úspora energie. Na konci blogového příspěvku můžete nalézt audio nahrávky, které vám přiblíží celou funkčnost v této problematice.

HomePod je stejně úspěšný jako Amazon Echo Plus nebo Google Home Max
Zdroj: Apple.com
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější