Zavřít reklamu

Dnes je první adventní neděle a to znamená jediné – Vánoce jsou již za dveřmi. Pokud však stále nemáte vyřešeny všechny dárky, kterými chcete pod stromečkem potěšit vaše blízké, nevěšte hlavu. Máme pro vás pár dalších tipů, které by vám mohli při shánění dárků pomoci.

iPhone SE – kompaktní telefony ještě nevymřely 

Kompaktní, spolehlivý, výkonný a designově velmi povedený. Tak přesně takto by se dal 4,7” iPhone SE označit. Jeho letošní stažení ze své nabídky, ke kterému se Apple odhodlal po představení nových iPhonů v září, proto neslo mnoho uživatelů velmi nelibě. Tento model byl totiž posledním přeživším dávné kompaktní éry, kterou spousta lidí stále miluje a upřednostňuje před současnými velkými iPhony se zaoblenými rohy. Naštěstí však není stále problém nové “es éčko” díky skladovým zásobám některých prodejců zakoupit. Za cenu lehce pod 8 tisíc korun se jedná určitě o zajímavý dárek, který musí každého milovníka kompaktních iPhonů zkrátka potěšit. Zakoupit jej můžete třeba zde.

iPhone 6s – Stále spolehlivý parťák

Přestože nám Apple iPhone 6s představil už v roce 2015, jedná se i v současnosti o velmi oblíbený model, do kterého se méně náročný uživatel nemusí v žádném případě bát “jít”. Jeho koupí totiž získáte výkonnostně velmi dobře vybaveného hliníkového krasavce s Touch ID druhé generace či displejem podporujícím 3D Touch. Model 6s je navíc posledním jablečným telefonem se 4,7” displejem, který disponuje 3,5mm jack konektorem, což může být pro vás či vaše blízké, které chcete pod stromečkem potěšit, též velké plus. I u něj se bez problému dostanete pod cenu 10 tisíc korun. Mrknout na něj můžete zde. 

Chytrý překapávač kávy – Chytřejší kávu jste ještě nepili 

Je váš “vánoční cíl” milovníkem dobré kávy? Pak by jej mohl potěšit chytrý překapávač, který do své nabídky zařadil před nedávnem iWant. Díky němu budete každou přípravu tohoto lahodného moku ještě mnohem více milovat. O to se zaslouží mimo jiné aplikace ve vašem telefonu, skrze kterou můžete proces přípravy sledovat a případně korigovat. Aplikace vás ale také upozorní, že je káva hotová a tudíž je čas všeho nechat a vychutnat si jí. Tento doplněk do kuchyně tedy stojí rozhodně za pozornost.

Milánský tah k Apple Watch – Luxus na vašem zápěstí 

Řemínků pro Apple Watch existuje skutečně velké množství, avšak pár typů nad zbytkem přeci jen výrazněji vyčnívá. Jedním z nich je i Milánský tah, který je tvořen úpletem z nerezové oceli vyráběným na speciálních italských strojích. Nejenže vypadá tento řemínek skutečně luxusně, ale jeho nošení je i velmi pohodlné. Tah je navíc v celé své délce magnetický, takže si můžete jeho délku pohodlně regulovat. Ve verzi pro 42mm, respektive 44mm hodinky je jeho cena sice 5490 korun, rozhodně si jej však na ruce zamilujete. 

iPad (2018) – Za málo peněz zatraceně hodně muziky

Úsměv na tváři vykouzlíte pod stromečkem i novým iPadem 6. generace, jehož představení jsme se dočkali na konci letošního března. Přestože se jedná o (na poměry Applu) poměrně levný produkt, jehož cena se pohybuje kolem devíti tisíc, rozhodně se nemusíte bát, že by byl jakkoliv “ošizený”. Osobně jsem si s nim užil několik velmi příjemných týdnů, když jsem jej měl zapůjčený na recenzi, a rozhodně bych vám jeho nákup doporučil. Na svou cenu je totiž opravdu super a hravě zvládne veškeré úkony standardních uživatelů. Bavit vás bude jak po stránce multitaskingu, tak i po stránce výkonu, displeje, výdrže baterie či fotoaparátu. iPad by tedy pod vaším stromečkem rozhodně chybět neměl. 

Chytrý modulární osvětlovací systém – Diskotéka ve vašem obýváku

Kvalitní osvětlení je základ každé místnosti. Co když si ale váš blízký, kterého chcete obdarovat, libuje v chytrých hračkách a nic, co nemá před jménem napsáno “smart” mu nesmí přes práh domu? Potom mu do krabice zabalte inteligentní modulární osvětlovací systém Nanoleaf Rhythm Smarter Kit. Z toho lze na světě vykouzlit velké množství rozličných tvarů, které lze následně rozsvítit barvou dle vašeho gusta. Super vychytávkou je i to, že může světlo reagovat na okolní hudbu a dle rytmu se měnit, což vypadá skutečně efektivně. Vše lze jednoduše ovládat skrze Siri a připojit i ke HomeKitu. 

HomePod – Je libo chytrý reproduktor? 

Když už jsem se u předchozího tipu na dárek rozepsal o rytmu hudby, bylo by určitě dobré sem i jeden především hudební tip na dárek umístit. A jelikož jsme se pozvolna dostali až do kategorie dárků do 10 tisíc korun, nemůže jím být nic jiného, než HomePod z dílny Applu. Jeho představení jsme se dočkali už před rokem na WWDC, k prvním zákazníkům však bohužel dorazil až na začátku letošního roku. Čekání se však minimálně po stránce kvality zvuku vyplatilo. HomePod totiž hraje podle prakticky všech jeho recenzentů a majitelů naprosto fenomenálně a svým zvukem vás zkrátka pohltí. Pokud navíc ovládáte alespoň základní angličtinu, budete si skrze něj moci užít i Siri. Zakoupit jej můžete zde.

Apple TV 4K – Filmy ve vysoké kvalitě a něco navíc

V ekosystému Applu ale ještě chvíli zůstaneme. Vaší chytrou domácnost totiž může perfektně dotvořit i nejnovější Apple TV 4K, díky které si užijete filmy ve špičkové kvalitě i na vašich obrazovkách. To však není ani zdaleka vše. Přes tuto chytrou krabičku totiž můžete do TV streamovat obsah z vašeho iPhonu, iPadu či Macu a to jak video, tak i foto. Potěší i hry, které jsou v App Storu systému tvOS dostupné. Špičkové akční trháky sice nečekejte, dlouhou chvíli vám však zkrátit pomohou. 

Apple Watch Series 3 – Skvělý pomocník pro život 

Za méně než 10 tisíc už můžete bez problému sehnat dokonce i vloni představené Apple Watch Series 3. Tyto hodinky nejsou jen jakousi prodlouženou rukou iPhonu, ale skutečně skvělým pomocníkem pro každodenní život, který vám umožní krom kontroly notifikací velmi rychle zkontrolovat i počasí, vaší polohu, tepovou frekvenci či skrze ně vyřídíte zprávy nebo hovory. Při běžném užívání vám hodinky vydrží nabité zhruba dva a půl dne. Do vašeho jablečného ekosystému tedy zapadnou perfektně. 

Kolonožka Rover – Když běžná chůze omrzí 

Klasická chůze vás už přestala bavit? Co zkusit kolonožku? Jedná se o chytré elektrické vozítko, na které nastoupíte a pohybem vašeho těla už jen určujete, kam má jet. Velmi zajímavou se mi jeví například kolonožka Rover, který nabízí dojezd až 20 km na jedno nabití a unese i 120 kg jedince. Nemusíte se tedy bát, že by pod vámi kvůli náporu vánočního cukroví, které budete v období Vánoc systematicky likvidovat z talířů, praskla. Tato kolonožka navíc nabízí robustí kola, která si poradí jak s asfaltem, tak i drsnějším terénem například v lese. Pro všechny dobrodruhy tedy určitě zajímavá volba. 

christmas
Zdroj: unsplash

Související články

Dnes nejčtenější