Zavřít reklamu

Nedávno jsme vás informovali o problému, který trápil aplikaci iCloud pro Windows. Po aktualizaci operačního systému Windows 10 od Microsoftu na nejnovější verzi totiž nefungovala tato aplikace zcela správně. Uživatele začala trápit vyskakující tabulka, která je upozorňovala na nekompatibilní operační systém. iCloud sice určitým způsobem fungoval i nadále, nicméně uživatelé hlásili problémy se synchronizací fotografií a alb. Microsoft záhy iCloud u uživatelů s nejnovější aktualizací Windows 10 zablokoval a uživatelům oznámil, že na vyřešení problému pracuje spolu s Applem.

Dnes, jak se zdá, je problém s kompatibilitou již vyřešen. Apple vydal novou aktualizaci iCloudu pro Windows, která nese označení 7.8.1. a problém má odstraňovat, což potvrzuje i aktualizovaná stránka podpory týkající se iCloudu pro Windows. V textu stojí, že nejnovější verze iCloudu pro Windows ve verzi 7.8.1 vyžaduje systém Windows 7 a novější, Outlook 2007 a novější nebo iCloud.com (pro e-maily, kontakty, kalendář) a jeden z prohlížečů Internet Explorer 10 a novější, Firefox 30 a novější nebo Google Chrome 28 a novější.

Díky spolupráci Applu a Microsoftu trvalo vyřešení problému necelých 9 dní, což asi žádný z uživatelů nikterak závažně nepocítil. I přesto by se však podobné chyby objevovat u softwarů neměly a to jak na straně Applu, tak ani Microsoftu. Snad je tedy oprava aplikace iCloud na dlouho i tou poslední, která bude k jeho stabilnímu chodu zapotřebí.

icloud

Dnes nejčtenější

.