Zavřít reklamu

Zima se konečně přiblížila o něco víc. Všichni jistě víte, že je důležité na mrazivé roční období připravit svůj dům, auto, chalupu či zahradu. Napadlo vás ale někdy, že i váš Mac bude v zimě potřebovat tak trochu jinou péči? Přestože se vám to může zdát na první pohled směšné, zkuste se do  našich tipů začíst.

Když venkovní teploty klesnou pod nulu, je potřeba se podle toho zařídit. Určitě vás nebudeme nabádat k tomu, abyste iMac na svém pracovním stole omotali šálou a dopřávali mu pravidelné dávky horkého čaje, pokud ale patříte mezi majitele jablečného laptopu a často jej – například v rámci pracovních povinností – přepravujete, bylo by dobré váš stroj přizpůsobit klimatickým podmínkám.

Stejně jako u iPhonu, o kterém jsme psali v předešlém dílu našeho zimního seriálu, je v zimě nejzranitelnějším prvkem vašeho Macu jeho baterie, jejíž kapacita může v nízkých teplotách klesat závratným tempem. S tím mohou být spojené také problémy s nabíjením a další nepříjemnosti. Provozní teplota MacBooků začíná nad nulou – snažte se tedy svůj počítač udržovat v těchto teplotních mezích. Při přepravě ho řádně „oblečte“ – ideální jsou třeba neoprenové návleky nebo kožená či koženková pouzdra. Rozhodně neuškodí, když svůj MacBook navíc ještě opatříte krytem – ochráníte ho tím zároveň i před následky nárazů, pádů, a před škodlivými vnějšími vlivy. Rovněž se nevyplácí nechávat MacBook ve vymrzlém zaparkovaném autě.

V případě, že jste se svým MacBookem cestovali delší dobu v chladnějších teplotách, dejte mu po příchodu do mísnosti dostatek času na aklimatizaci. Opatrně ho vyjměte z obalu či pouzdra, otevřete, a počkejte, až se zahřeje na přijatelnou teplotu. Pak teprve ho můžete bez obav připojit ke zdroji a zapnout. Pozornost věnujte i případnému srážení vodních par při přechodu z chladného prostředí do teplejšího – není na škodu mít po ruce měkký, savý hadřík bez vláken, kterým můžete svůj MacBook průběžně opatrně otírat, než se s vyšší teplotou vyrovná.

MacBook není iPhone – rozhodně to není přístroj, který byste na ulici běžně vytahovali z taška a pracovali na něm – přesto se vyplatí mu v chladných dnech věnovat tak trochu jinou péči. Investice do prevence jsou vždy výrazně nižší, než investice do likvidace případných škod.

MacBook Coffee Rawpixel fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější