Zavřít reklamu

Zimu plnou sněhu mám celkem rád. Je však jedna věc, kterou si dvakrát v tomto období neužívám a věřím, že nejsem sám. Pokud totiž stejně jako já nosíte telefon v těsné kapse riflí, v zimě s jeho vytahováním v rukavicích můžete nepříjemně zápolit. Vytažením telefonu z kapsy však souboj ani zdaleka nekončí. Přestože existuje velké množství typů rukavic, nesetkal jsem se snad za svůj život ani s jedněmi, ze kterých by mi telefon nevyklouzával. U staršího iPhonu mi to ani tak nevadilo, protože jsem věděl, že “to staré železo” pár pádů za sebou již má a pokud se nepotká například z ostrým kamenem či s tvrdým betonem, jeho šance na přežití je velká. Po pořízení modelu XS se však můj “jablečný mateřský bud” mnohonásobně zvětšil a vytahování telefonu z kapsy či jeho ovládání v rukavicích se stává spíše noční můrou. A přesně v tuto chvíli si uvědomíte, jak skvělé je mít na ruce Apple Watch. 

Jak už jsem se vám v minulosti několikrát přiznal, k jablečným hodinkám jsem byl zprvu spíše skeptický a reálné využití ve svém životě jsem pro ně hledal marně. Později jsem se však osmělil, investoval do nich a od té doby je ze svého zápěstí téměř nesundávám. Jasně, každému vyhovovat nemusí. Pokud se je však naučíte používat skutečně naplno, zkrátka vás musí nadchnout. A když ne na jaře, v létě či na podzim, tak alespoň v zimě. S trochou důvtipu totiž nemáte problém vyřídit téměř vše jen přes ně a to i za husté vánice venku bez nutnosti sundat z rukou rukavice a trpět zimou při mačkání displeje na iPhonu. 

Na rozdíl od iPhonu se můžete u Apple Watch spolehnout i na to, že se vám zimou zkrátka zničeho nic nevypnou. Na zápěstí jsou totiž zpravidla chráněny několika vrstvami oblečení a  zespodu je ještě vyhříváte vy vlastní tělesnou teplotou. Pokud tedy i svůj iPhone nevystavujete velkému mrazu a snažíte se raději vše vyřídit přes hodinky, nemusíte se obávat jakéhokoliv výpadků a s ním spojeného odpojení se od zbytku světa. A až se tu dočkáme podpory LTE, i případné zamrznutí iPhonu vám bude moci být svým způsobem jedno. 

Pokud bych měl tedy mezi produkty od Applu hledat nejlepšího parťáka do zimy, budou to jednoznačně právě Apple Watch. Ušetří vás totiž minimálně několika vytažení telefonu kvůli kontrole notifikací a pokud budete jen trochu chtít, vyřídíte přes ně maily, zprávy či telefonáty. Když k tomu navíc připočteme jejich obrovské možnosti pro měření zimních sportovních aktivit, o kterých jsme psali rozsáhlý článek zde, dostaneme skutečně perfektní produkt pro toto období. Jasně, mnohé funkce zvládnou i o poznání levnější smartwatch, avšak 100% Apple Watch zastoupit nedokáží. 

28501-original
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější