Zavřít reklamu

Hodinky Apple Watch predstavujú výborného parťáka pre všetky športové aktivity a to nielen v prípade klasických tréningov ako napríklad behanie, chôdza, plávanie, či cyklistika. Čas vianočných sviatkov pre mnoho z nás znamená aj obdobie lyžovačky, snowboardingu, korčuľovania alebo iných zimných športov. Všetky tieto úkony sú samozrejme merateľné prostredníctvom Apple Watch, ak viete ako na to. Pre všetkých priaznivcov zimných športov sme si dnes pripravili článok, v ktorom sa pozrieme na to, ako si naplno užiť všetky zimné radovánky a ako merať svoje tréningy a aktivitu aj mimo natívnej appky, ktorou jablčné hodinky disponujú.

Ak chcete mať o svojom cvičení a tréningoch dokonalý prehľad, určite ste sa minimálne raz stretli s operáciami v štandardnej aplikácii tréning, ktorá toho ponúka naozaj mnoho. Okrem trackovania spálených kalórií, aktívnych kalórií, časového rozhrania a trasy, však existujú aj pokročilejšie nastavenie. Tie sa vám budú hodiť hlavne v prípade zimných športov aj napriek tomu, že nie sú až tak odladené ako ostatné ponúkané kategórie. Natívna aplikácia ponúka možnosť pridania vlastného cviku, ktorý dokážete jednoducho nakonfigurovať. Pre spojazdnenie merania tréningu musíte byť vlastníkom Apple Watch Series 3 alebo novšieho vydania, s nainštalovaným systémom watchOS 4.2 alebo novším. Nasledujúci postup vás prevedie funkciami a možnosťami, ktoré vám umožnia sledovať vaše výkony v lyžovaní, snowboardovaní alebo korčuľovaní.

  1. Otvorte aplikáciu Tréning na vašom zariadení Apple Watch
  2. Spustite tréning s otvoreným cieľom v kategórii „Iný/Other“
  3. Ak ste s tréningom hotový, prejdite na vedľajšiu lištu potiahnutím doprava
  4. Stlačte tlačidlo „Ukončiť“
  5. Pomenujte svoj tréning jednou z možností zimných športov ako napríklad Lyžovanie, Snežné športy alebo Snowboarding
  6. Ukončite tréning

Svoje výkony môžete jednoducho zaznamenávať v natívnej appke Tréning: 

Po ukončení tréningu sa vám medzi prednastavenými kategóriami objaví vami zvolený tréning, ktorý môžete následne opakovať. natívna aplikácia ponúka širokú škálu rôznych druhov športov, no popravde sa nejedná o najdetailnejšie spracovanú aplikáciu. Ak si želáte podrobnejšie sledovanie svojich športových výsledkov a hlavne v kategórii zimných športov, určite vyskúšajte jednu z aplikácií od vývojarov tretej strany. V App Store sa nachádza niekoľko naozaj špičkových možností, ako vyťažiť ešte viac z času stráveného na svahu, či na ľadovej ploche.

Slopes

Spomedzi ostatných aplikácii možno spomenúť napríklad appku Slopes, ktorá je zameraná výhradne na zimné a snežné športy. Z ponúkaných kategórií si môžete dokonca vybrať druh zjazdu, či už v prípade snowboardingu alebo lyžovania. Užívateľské rozhranie je takmer na nerozoznanie od štandardnej jablčnej aplikácie, no trackovanie a detaily pre daný tréning sú omnoho podrobnejšie vypracované. Okrem štandardných možností ako počet kalórií, dĺžka a trasa jazdy sa vám na displeji zobrazí aj priemerná a maximálna rýchlosť, počet kôl alebo prevýšenie. Nechýba ani možnosť sledovania výkonov vašich priateľov, s ktorými môžete súťažiť naprieč celou ponukou zimných športov.

  • Aplikácia Slopes je dostupná v App Store zadarmo s dodatkom nákupov v aplikácii

[appbox appstore id643351983]

Ski Tracks

Aplikácia Ski Tracks je dostupná v dvoch rôznych verziách a to Lite, ktorá je dostupná zadarmo a Premium, za ktorú si priplatíte. Nejedná sa však o žiadnu závratnú sumu, ale iba o pár drobných, čo predstavuje veľmi výhodnú investíciu. Podobne ako v prípade appky Slopes, aj Ski Tracks ponúka rozhranie ako pre iPhone tak aj pre Apple Watch. Nájdete v nej všetky dostupné možnosti ako rýchlosť, trasa, profil trasy a mnoho ďalších. Sympatické rozgranie tiež ponúka zaradenie fotografií z daného meista tréningu, ktoré si môžete prezerať v galérii.

  • Aplikáciu Ski Tracks nájdete v App Store za 25 Kč/1,09€

[appbox appstore id365724094]

Sporty

Dnes nejčtenější

.