Zavřít reklamu

Jen málokdo by po představení Appl Watch čekal, že se za několik málo let stanou obrovským prodejním hitem, který se bude prodávat po milionech. Data analytických společností a Applu však již několikrát ukázaly, že tomu tak skutečně je. Skvělé prodeje potvrdili nyní i analytici z IDC, kteří se zaměřili na prodeje chytrých náramků a hodinek ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Podle výzkumu analytiků prodal za třetí čtvrtletí Apple těžko uvěřitelných 4,2 milionu hodinek, což je o 54 % více, než tomu bylo ve stejném období vloni. V roce 2017 totiž prodal kalifornský gigant ve Q3 “jen” 2,7 milionů kusů Letošní prodejní čísla Apple Watch jsou impozantní i s ohledem na fakt, že třetí čtvrtletí bývá zpravidla prodejně ne příliš veselé, jelikož mnozí uživatelé čekají na představení nových produktů, které dorazí až na jeho konci. Tento fakt se však na prodejích hodinek evidentně nepodepsal. 

Co se týče nejnovějších Apple Watch, čili Series 4, ty tvořily podle dat IDC v uplynulém čtvrtletí zhruba 20 % prodaných hodinek, což však není vzhledem k době, kdy byly na pultech obchodů dostupné vůbec špatné. Kdyby byla navíc jejich skladová dostupnost lepší, je velmi pravděpodobné, že se budou těšit prodejům daleko lepším. Nejoblíbenějším modelem byl pak v tomto čtvrtletí Series 3. 

Takto vypadají nejnovější Apple Watch Series 4:

Nebyl to však jen Apple, kterému se uplynulé čtvrtletí velmi vydařilo. Důvod k radosti má totiž i čínské Xiaomi, které prodalo během tohoto období 6,9 milionů kusů svých náramků a hodinek, díky čemuž se těší 21,5% podílu na trhu oproti Applu, který má “jen” 13,1% podíl. Je však potřeba si uvědomit, že zatímco Apple prodává pouze jeden typ hodinek, Xiaomi má v nabídce jak klasické smartwatch, tak i veleoblíbené náramky Mi Band 2 a Mi Band 3, přičemž právě druhý jmenovaný se ve světě dle dostupných informací prodává i díky velmi příznivé ceně velmi dobře. 

Z prodejů Apple Watch tak může být Apple jen a jen nadšen. Jejich růst je totiž skutečně obří a nic nenaznačuje tomu, že by se měl tento trend zastavit. Pokud se navíc podaří Applu přinést na hodinky v příštích letech další zajímavé inovace, jejich prodeje mohou vystřelit vzhůru ještě razantněji. 

apple watch band fb

Související články

Dnes nejčtenější

.