Zavřít reklamu

Přijde vám, že jeden výřez v smartphonu telefonu bohatě stačí? Inženýři ze Sharpu vás možná přesvědčí o opaku. V jejich dílnách totiž vznikla novinka s názvem AQUOS R2 Compact, která se nechlubí jedním, ale hned dvěma výřezy v displeji. A ano, na pulty obchodů tento produkt skutečně zamíří.

To, že horní výřez v AQUOSu skrývá čočku pro přední kameru vás nejspíš nepřekvapí. Tipli byste si však, co ukrývá výřez spodní? Pokud hádáte čtečku otisků prstů, máte pravdu. Sharp se jí totiž nechtěl u tohoto modelu vzdát, ale do displeje jí nebyl schopen implementovat a její umístění na záda se jako zcela vhodné též nezdálo. Pro její umístění tak nakonec zvolil výřez ve spodní straně displeje.

Přestože může být smartphone kvůli spodnímu výřezu terčem mnoha posměšků, má rozhodně čím zaujmout. Pochlubit se totiž může například rozlišením 2280 x 1080 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz, se kterou se může nyní rovnat maximálně iPad Pro. Chod celého telefonu zajišťuje procesor Snapdragon 845 spolu se 4GB RAM paměti. Uživatelé se též mohou těšit na interní úložiště úložiště s kapacitou 64 GB a nejnovější operační systém Android 9 Pie.

Pokud jste si začali na tento poměrně bizarní telefon brousit zuby, musíme vás zklamat. Sharp jej totiž chce prodávat pouze v Japonsku. Pokud však sklidí toto řešení úspěch, není vyloučeno, že s ním přijdou i další výrobci. Ostatně, mírná inspirace u konkurence se v dnešní době evidentně nosí.

aquos-r2-compact
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější