Zavřít reklamu

Ak ste majiteľom konzoly Xbox One alebo staručkého Xboxu 360, určite ste sa vo svojej hernej knižnici stretli s legendárnym univerzom Gears of War. Originálna trilógia a si počas svojho operovania vo videohernom svete vybudovala obrovské meno, ktoré následne poistila niekoľkými doplnkami ako napríklad Gears of War Judgement, Gears of War 4 alebo chystaný Gears 5. Na tohtoročnej akcii E3 sme sa však okrem predstavenia nového vstupu série dočkali aj sympatického prírastku do herného portfólia štúdia The Coalition, ktoré predstavuje očakávaný mobilný titul Gears POP. Jedná sa o mobilnú verziu titulu pre zariadenia s iOS a Android, v ktorej sa stretneme s najznámejšími postavami ságy v spracovaní na štýl známych Funko POP figúrok. Okrem traileru sme sa však počas prezentácie nedočkali žiadnej gameplay ukážky. Tvorcovia si dávali naozaj na čas a preto si hrateľnosť môžeme užiť až teraz v špeciálnom videu s autorským komentárom.

Vo videu dopĺňa ukážku celého herného matchu aj opis hry vedúcej hlavy štúdia, ktorou je ikonický Rod Fergusson. Gears POP nám prinesie akčné, rýchle a hlavne pútavé multiplayerové boje, kde postavíme proti sebe jednotky COG a nepriateľských Locustov zároveň. Systém je založený na jadrových prvkoch originálnych hier v znení herných mechaník krytia, nespútanej deštrukcie a hlavne ikonických charakterov ako Marcus Fenix, Clayton Carmine alebo Kait Diaz. Každý zápas bude trvať presne 3 minúty, pričom hlavným cieľom oboch hráčov je zničiť súperovu základňu. Tá pozostáva z dvoch automatických guľometov, ktoré slúžia zároveň ako obranná línia. Počas zápasu môžeme v určitých časových intervaloch na bojové pole povolať posily v podobe ďalších podporných charakterov. Ak sa v priebehu zápasu nepodarí nájsť víťaza, nastupuje známy systém „Rýchla smrť“. Ten funguje na báze okamžitej výhry, ktorá bude pripísaná hráčovi, ktorý ako prvý nahrá aspoň jeden bod.

Gears POP predstavuje perfektný doplnok do širokého herného univerza. Podľa Roda Fergussona chce The Coalition aj naďalej expandovať a svoje herné zážitky ponúkať stále širšiemu publiku, bez ohľadu na preferovanú platformu. Hra je momentálne spustená vo forme Soft Launch, pričom globálneho príchodu by sme sa mali dočkať už v roku 2019. V plnej verzii hry by sme sa mali dočkať omnoho väčšieho množstva hrateľných postáv a potenciálne aj rozdielnych herných režimov a módov. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť prvé detailné zábery hrateľnosti.

Okrem toho by sme sa mali dočkať aj novej hry s názvom Gears Tactics, ktorá bude dostupná pre PC so systémom Windows 10. Tvorcovia zatiaľ nič nepotvrdili, no ešte stále žije možnosť, že sa tohoto titulu dočkáme aj na obrazovkách počítačov Mac. Ocenili by ste stratégiu z univerza Gears of War aj na svojom jablčnom počítači?

Gears
Gears

Související články

Dnes nejčtenější

.