Zavřít reklamu

Softwarové týmy Applu nebudou na tento týden vzpomínat zrovna v dobrém. Poté, co byly nuceny zastavit šíření updatu watchOS 5.1 po stížnostech uživatelů Apple Watch na „zamrzání“ hodinek, si totiž podle všeho neodpustily další přešlap – tentokrát u 1. vývojářské bety macOS 10.14.2 Mojave.

První beta macOS 10.14.2 Mojave vyšla včera večer spolu s betami systémů iOS 12.1.1 a tvOS 12.1.1. Zatímco však software pro televize a telefony Apple testuje bez problémů dál, šíření macOS Mojave musel krátce po vydání zastavit. Ani v tuto chvíli ale není bohužel jasné, co ho k tomuto kroku vedlo, jelikož se v diskuzních fórech zatím žádné nářky na problémy související s novým softwarem neobjevily. 

macOS Mojave přinesl na Macy řadu pěkných novinek v čele s tmavým režimem: 

Co se však na internetu objevilo, jsou posměšky směrem k vývojářům Applu. Někteří beta testeři si neodpustili štiplavé poznámky, že se Apple rozhodl betu stáhnout po zjištění, že na ní pracoval stejný tým, který stojí právě za watchOS 5.1. Mimochodem, ačkoliv jsme očekávali včera večer i opravnou verzi softwaru pro hodinek, Apple žádný takový update bohužel neuvolnil. 

Doufejme tedy, že za stažením softwaru stojí jen banální chyba, která půjde snadno opravit, a i uživatelé Apple Watch, kteří nestihli upgradovat, se svého watchOS 5.1 brzy dočkají. Tak či tak se ale musí Apple z podobných přešlapů poučit a vyvarovat se jich. V minulých měsících jich totiž málo rozhodně nebylo. 

macos_mojave_fb

Dnes nejčtenější

.