Zavřít reklamu

V současné době nalezneme na oficiálním Apple Storu 4K5K monitory LG UltraFine. Ty jsou prodávány jako doporučené příslušenství pro jablečné počítače a jak se z uniklých informací zdá, brzy se dočkáme jejich nástupců. Zmínku o novém monitoru objevil Pierre Dandumont, a to konkrétně ve druhé beta verzi macOS Mojave 10.14.4 , která vyšla v pondělí.

Jeho informace o dosud nezveřejněném monitoru pramení z užití identifikátoru 0x5b74 místo současného 0x5b11. Ikona zařízení je totožná jako se současným 5K UltraFine monitorem, z čehož se dá usoudit, že se zásadních designových změn nedočkáme. Mnohem pravděpodobnější se tak nyní zdají spíše drobná hardwarová vylepšení.

Takto vypadá ikona, kterou vývojář v betě objevil:

Společnost LG své dosud prodávané monitory řady UltraFina představila koncem roku 2016, kdy taktéž došlo k představení prvního MacBooku Pro s rozhraním Thunderbolt 3. Na jejich vývoji se dokonce podílel i samotný Apple, jelikož cílem bylo vyvinout dokonalý monitor právě pro jeho produkty. Od té doby LG představilo celou řadu externích monitorů založených na rozhraní Thunderbolt 3, mezi nimiž bychom našli 34″ Ultra Wide s rozlišením 5K.

Prohlédněte si současný LG UltraFine 5K displej:

Již pěkných pár měsíců se spekuluje i nad tím, kdy světu představí svůj nový monitor i Apple. Na jeho vývoji už totiž kalifornský gigant dle dostupných měsíců pracuje poměrně dlouho a je tak jen otázkou času, kdy jej světu představí. Skvělou příležitost měl vloni na konci září při představení Macu mini, avšak nezužitkoval ji. Snad se tedy dočkáme této novinky alespoň na začátku letoška.

Související články

Dnes nejčtenější