Zavřít reklamu

Včera ve večerních hodinách jsme se dočkali vypuštění všech čtyř nových operačních systémů pro jablečná zařízení. Zatímco však u iOS 12.1, tvOS 12.1 a macOS Mojave 10.14.1 o žádných výrazných problémech neslyšíme, watchOS 5.1 je zcela opačný šálek kávy.

Prakticky ihned po uvolnění updatu a jeho následného stažení do hodinek si začalo čím dál více uživatelů Apple Watch stěžoval, že jim aktualizace „zmrazila“ hodinky, na kterých svítí jen bílé jablko a nic se neděje. Zajímavé je, že tento problém zasáhl podle dostupných informací všechny modely Apple Watch. Že je problém poměrně rozsáhlý dokládá i fakt, že zasáhl značnou část našich čtenářů, kteří se o svůj problém podělili do komentářů pod večerní článek věnovaný tomuto tématu. I ti hlásí, že na modelu nezáleží a chyba se vztahuje na všechny.

Problémem jsou zasaženy i nejnovější Apple Watch Series 4:

Situace je natolik vážná, že se Apple ještě v průběhu noci rozhodl rozšiřování updatu utnout, aby jím nepoškodil ještě větší množství hodinek. Pokud jste tedy doposud na watchOS 5.1 neaktualizovali, při vyhledávání updatů byste měli narazit na hlášku, že je váš sytém buď aktuální ve verzi watchOS 5.0.1 či vám starší update 5.0.1 teprve nabídne.

Dá se očekávat, že verzi 5.1 Apple opraví do několika hodin a zpřístupní ji znovu veřejnosti. Tak či tak je ale podobná chyba absolutně nepochopitelná, jelikož vypuštění ostré verze softwaru předcházelo několikatýdenní beta testování, které by rozhodně mělo chybu takového rozsahu odhalit. Bohužel se tomu ale tak evidentně nestalo.

apple watch reboot
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější