Zavřít reklamu

Z partnerů nepřátelé. Přesně takto by se dal nyní popsat vztah společností Qualcomm a Apple, které mezi sebou vedou již několik měsíců tvrdý spor kvůli patentovým poplatkům. Přestože to však nyní vypadalo, že se již pomalu zakopává válečná sekyra, jelikož se o bojích mezi společnostmi příliš nemluvilo, opak je pravdou. Qualcomm se totiž nyní nechal slyšet, že mu již Apple dluží za licenční poplatky zhruba 7 miliard dolarů.

Podle agentury Reuters se Qualcomm o této informaci zmínil během jednání u federálního soudu v San Diegu. Světoznámá společnost na výrobu čipů poukazuje na to, že Apple dluží několik miliard dolarů za licenční poplatky. Jablečná společnost si však nenechá jen tak něco líbit a proti tomuto tvrzení se nebojí oponovat. Apple na obranu uvedl, že problém je v Qualcommu, který prý neoprávněně vybírá poplatky za užívání jeho patentů.

V letošních iPhonech byste čipy od Qualcommu hledali marně:

Tento spor mezi oběma společnostmi začal už v dubnu, kdy se Apple rozhodl Qualcommu za licenční poplatky nezaplatit miliardu dolarů. Podle nejnovějších informací se však tohle číslo až sedminásobně zvětšilo. Minulý měsíc navíc internetem proběhla zpráva, že měl Apple společnosti Qualcomm ukrást zdrojový kód, a ten následně předat Intelu. Obě společnosti však pevně doufají, že se tento spor brzy vyřeší. Jak ředitel Qualcommu, tak Tim Cook ze strany Apple, uvedli, že spolu v budoucnu budou opět rádi spolupracovat. Dokud ale nebude spor vyřešen, nepřichází spolupráce v žádném případě v úvahu.

Letošní iPhony používají výhradně čipy od společnosti Intel, což podnikání Qualcommu nehraje příliš do karet. Kvůli soudní rozepři totiž musel propustit značné množství svých zaměstnanců. I přesto se ale stále nevzdává a je tedy velmi těžké říci, zda se konec sporu blíží či je naopak stále v nedohlednu.

apple_Vs_qualcomm

Dnes nejčtenější

.