Zavřít reklamu

Prémiové obchody cupertinskeho technologického giganta predstavujú obrovské lákadlo pre kriminálne živly. Za posledné týždne sme vám priniesli niekoľko informácií o skupinkách zlodedejov, ktorí vzali nejeden Apple Store doslova útokom. Škody na majetku boli vyčíslené na na státisíce dolárov a aj napriek tomu, že sa Apple radí medzi tie najmajetnejšie značky sveta, tieto „finančné odlivy“ im určite neprospievajú. Jedným z najohrozenejších amerických Apple Stores je obchod situovaný v Sacramente, z ktorého boli nedávno odcudzené zariadenia v hodnote milión dolárov. Apple si zrejme so zlodejmi nevedel dať rady a preto sa obrátil na vyššiu moc. Tento obchod bude odteraz strážení policajnými zložkami.

Napriek tomu, že je tento krok viac než vítaný, veľké množstvo ľudí sa pýta, či bolo nutné doviesť situáciu až do takýchto rozmerov. Okrem Sacramenta sa ochranných prvkov dočká aj Apple Store v Roseville. Obchody nebudú strážené iba v noci, nakoľko nejeden prípad poukazuje na lúpeže za bieleho dňa. Podľa vyhlásenia vedúcich pobočiek by sa týmto krokom mala znížiť kriminalita a posilniť bezpečnosť v kruhoch obchodov jablčnej spoločnosti.

Za posledné týždne podľahol nájazdom zlodejov nejeden prémiový obchod Apple Store. 

Pred niekoľkými dňami sa Apple rozhodol zapojiť policajné zložky aj do stráženia Apple Storov v San Franciscu, čo sa ukázalo ako veľmi efektívne. Od tej doby sa tu neukázal ani jeden „neoprávnený záujemca“ o produkty Applu. Podľa vyhlásenia firmy sa bude v ochrane kalifornských obchodov aj naďalej pokračovať, čo môže viesť k následnej expanzii do viacerých miest. Z veľkého počtu zločincov, ktorí sa na krádežiach podieľali skončilo mnoho pred súdom, no niekoľko z nich sa chytiť nepodarilo. V nadchádzajúcej dobe by sa množstvo podobných incidentov malo rapídne znížiť, čo však určite nevylučuje kompletné odstránenie tohoto nešváru.

Apple
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější