Zavřít reklamu

Virtuálna a rozšírená realita sa stáva čoraz populárnejším prvkom nielen v hernom ekosystéme, ale aj v klasickom sufrovaní po internete. Youtube preto nemôže byť žiadnou výnimkou a preto už čoskoro spustí aplikáciu, ktorá bude podporovať všetky mobilné VR headsety pod značkou Oculus. V porovnaní s ostatnými vývojármi, ktorí sa venujú virtuálnej realite prichádza tento prvok podstatne neskôr, no aj napriek tomu je veľmi vítaný. Túto správu dnes vyhlásili poprední členovia Oculus na svojej konferencii s názvom „Connect Developer Conference“. Konkrétneho dátumu, ktorý by pojednával o finálnom príchode aplikácie sme sa žiaľ nedočkali.

Tento krok bude znamenať výrazný krok pre celý ekosystém Oculus, nakoľko Youtube appka pre mobilnú VR doplní Samsung Gear VR a SteamVR pre Oculus Rift. Pokrytý tak bude celý rad ponúkaného systému virtuálnej reality od firmy Oculus. Zdá sa, že toto počínanie výrazne oslabí počínanie Googlu v tejto problematike, nakoľko niekdajší kľúčový produkt v podobe mobilnej platformy Daydream VR nie je až tak úspešný, ako sa od neho očakávalo.

To však zo sekcie videí Oculus Go nie je všetko. Spoločnosť tiež predstavila novú funkciu, vďaka ktorej budeme môcť zdieľať naše zážitky z virtuálnej reality s ostatnými fanúšikmi. Bude sa jednať o jednoduchý streamovací systém, ktorý prenesie obraz priamo z VR headsetu na obrazovku mobilného zariadenia alebo televízie. Dočkali sme sa aj nového line-upu pre appku Oculus Venues, ktorá ponúkne žívé vysielanie zo športových podujatí alebo iných eventov. S príchodom sofistikovaného a technickejšieho headsetu Oculus Quest, sa firma posnaží poukázať na fakt, že na celom ekosystéme Oculus Go neustále pracuje. Virtuálna realita má pred sebou ešte veľmi dlhú cestu, no spomínaná firma chce predstavovať príklad pre ostatných záujemcov na tomto trhu. Oznamovací trailer k aplikácii Youtube pre Oculus Go si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Youtube

Dnes nejčtenější

.