Zavřít reklamu

Oculus riftJe tomu teprve týden od chvíle, kdy Oculus ukázal finální podobu brýlí pro virtuální realitu Oculus Rift. Ještě předtím, však společnost uvedla, že pozastavuje vývoj VR na OS X a Linux, aby se mohla 100% soustředit na finále vývoje pro Windows.

Nyní v novém rozhovoru uvedl zakladatel společnosti a generální ředitel Palmer Luckey, že problém je ve výkonu MacBooku. V rozhovoru s IGN Luckey uvedl, že Rift nebude podporovat žádné aktuální a dokonce ani žádné budoucí MacBooky, jejichž představení se v současné době očekává.

„Jedna z věcí, kterou jsme skutečně pronesli je, že dáme prostor vývoji na Windows a upřednostníme jej před Macem. Spousta lidí se nás začala ptát, proč nepodporujeme Mac, vždyť jej má mnoho lidí. To je pravda. Spousta lidí má hardware od Applu a to zejména v jejich MacBooku. Ale GPU v těchto počítačích není ani blízko tomu, co chceme přinést jako doporučenou konfiguraci pro Oculus Rift.

To však nemusí být špatná zpráva jen pro majitelé počítačů od Applu, ale pro každého, kdo si na Oculus Rift brousil zuby. Pokud totiž pomineme základní verze MacBooků, pak si osobně myslím, že hardware ve všech MacBook Pro a vyšších konfiguracích MacBook Air je na úrovni standardních počítačů, rozhodně ne herních mašin, ale počítačů, které má většina lidí doma. Pokud tedy výkon MacBooků nestačí na Oculus Rift, pak jsme zvědavý, kolik lidí z PC sféry bude mít dostatečný výkon.

oculus rift

*Zdroj: ign.com

Dnes nejčtenější

.