Zavřít reklamu

Jednou z největších designových novinek včera uvolněného systému macOS Mojave je zaručeně Dark Mode, nebo chcete-li tmavý režim, který přebarví systém do tmavých barev. Díky tomu je tak jeho využívání v noci daleko příjemnější na oči a zároveň dodá displeji vašeho Macu nádech ještě větší elegance. Co když jste se ale k jeho aktivaci neodvážili ihned při dokončení aktualizace nebo naopak nejste s jeho podobou spokojení? Vše se dá naštěstí velmi jednoduše přenastavit. 

Možnost přepínání mezi světlým a tmavým režimem není naštěstí skryta nikterak hluboko. Naleznete jí totiž v Předvolbách systému v kategorii Obecné úplně nahoře. Zde si ve Vzhledu vyberete buď tmavý (v případě, že jste měli doposud světlý), či naopak světlý (v případě, že jste zvolili při dokončení aktualizace tmavý). Poté už stačí jen krátkou chvíli počkat a systém se plynule přebarví do požadované barvy.

Příchod Dark Modu na Mac je určitě velmi vítaný a mnoho uživatelů včetně nás v redakci je z něj nadšeno. Přesto se však nemůžeme ubránit dojmu, že jej Apple vnukl systému, u kterého se to tak úplně neočekávalo. Valná většina uživatelů totiž orodovala spíše za Dark Mode na iOS. Nicméně příchod této novinky na macOS může být určitou předzvěstí brzkého příchodu černé i na iPhony. 

dark mode mojave

Dnes nejčtenější

.