Zavřít reklamu

Když Apple ve středu večer ukázal světu po iPhonu XS a XS Max i jejich levnějšího bratříčka s označením iPhone XR, mnoho fanoušků bylo nadšeno především z podpory režimu portrét, který telefon dostal i přestože nemá duální fotoaparát, který byl doposud pro tento režim podmínkou. Velké nadšení bylo ale dle všeho předčasné. Při testování tohoto modelu po představení totiž narazili novináři na velmi zajímavé a nepříjemné omezení.

Fotoaparát iPhonu XR disponuje téměř vším, co nabízí i jeho dva prémioví sourozenci – tedy až na jednu důležitou věc. Pokud se rozhodnete vyfotit portrétním režimem osobu, problém mít nebudete a kvalita fotky bude srovnatelná s těmi z duálního fotoaparátu. Pokud byste ale například chtěli vyfotit svého domácího mazlíčka nebo jakýkoliv předmět, máte smůlu. Při testech se totiž ukázalo, že vše krom reálných lidí je proti portrétnímu režimu iPhonu XR imunní. 

iPhone XR vypadá na první pohled hezky, bude mít ale u zákazníků úspěch?:

Je sice pravda, že je portrét využíván především na focení živých lidí. Na druhou stranu je ale odebrání podpory focení jiných objektů poměrně drsný zásah, který se zákazníkům líbit určitě nebude. Například Google Pixel 2, který též zvládá portréty jen s jedním objektivem, nemá problém jak s focením lidí, tak ani objektů. Nicméně krok Applu je svým způsobem pochopitelný. Prémiová řada by totiž zkrátka “něco navíc” nabízet měla. A právě focení všech objektů tím být může. 

iphone xr

Dnes nejčtenější

.