Zavřít reklamu

Tento týden Apple představí s největší pravděpodobností tři nové iPhony s úhlopříčkami 5,8, 6,1 a 6,5 palců. Průměrně se tedy plocha obrazovky zvětší o 23% oproti loňsku. Podle statistik však není zvětšování úhlopříček pouze uspokojením spotřebitelské poptávky, ale má i daleko hlubší smysl. Dle deníku Wall Street Journal Apple vsadil na jednoduchou rovnici: větší obrazovka = větší využití. A jak se zdá, vše do ní zatím skvěle zapadá.

„Uživatelé s obrazovkami smartphonů, kteří mají úhlopříčku 6“ a víc, používají obvykle dvakrát více aplikací než na obrazovkách s 5,5“ a méně. U uživatelů s větším displejem je také dvakrát větší pravděpodobnost hraní her a o 62% vyšší pravděpodobnost, že bude sledovat denně více videí, než uživatel s menším displejem. Čím větší zařízení, tím větší využití a tím větší možnost získat z lidí peníze.“ uvedl analytička Jennifer Chan. Většími displeji tak možná Apple skutečně „jen“ neplní požadavky svých uživatelů, ale snaží se jimi povzbudit k využívání služeb a ke koupi aplikací. Dalo by se tedy říci, že vývojem větších telefonů zabíjí Apple dvě mouchy jednou ranou.

Podívejte se na srovnání úhlopříček dispeleje u jednotlivých modelů:

Tvrzení analytičky je skutečně velmi zajímavé a když se na něj zadíváme z širšího úhlu pohledu, určitě dává smysl. Příjmy Applu z App Storu totiž stále rostou a ani streamovací služby typu Netflix si rozhodně nemůžou stěžovat. Pokud bychom se pak zaměřili na herní svět, je až neuvěřitelné, jaké peníze se daří generovat například Fortnitu. Na druhou stranu je ale potřeba si uvědomit, že za zvyšujícími se zisky stojí stále se zvyšující uživatelská základna iPhonů. Teorie o zvětšování displejů, které uživatele přesvědčují k větším investicím do služeb a aplikací, je ale skutečně velmi zajímavá a rozhodně může být pravdivá. Zda ale Apple skutečně po této cestě kráčí se nejspíš jen tak nedozvíme. Takovéto tajemství si totiž bude jistě střežit jako oko v hlavě.

jet-black-iphone-7-vs-iphone-3g

Dnes nejčtenější

.