Zavřít reklamu

Dnešný článok je venovaný tak trochu zvláštnej hre, ktorá sa objavila v obchode App Store len pred pár dňami. Jedná sa o titul Six Ages: Ride Like th Wind od tvorcov zo štúdia A Sharp, ktoré je zodpovedné za hru King of Dragon Pass. Nový počin bol oznámený už v roku 2014, čo sa na pomery mobilných hier zdá ako večnosť. Ako hra vyzerá po štyroch rokoch vývoja a na čo sa môžeme tešiť?

Six Ages predstavuje pokračovanie pre spomínaný titul King of Dragon Pass, ktorý bol originálne spustený na PC ešte v minulom storočí, konkrétne v roku 1999. V roku 2011 sa toto univerzum prebralo späť k životu a v recenziách od najrešpektovanejších herných portálov si odnieslo plný počet hviezdičiek. Statické obrázky doplnené tonami textu sa však môžu zdať ako nudný spôsob herného zážitku. V čom je teda tento titul tak výnimočný?

Hra Six Ages predstavuje rozprávanie príbehu, ktorý je umiestnený do fiktívnej krajiny Glorantha, kde možno nájsť všetky prvky dnešného fantasy žánru. Je priam až neskutočné, že podklady pre toto univerzum boli položené už v 60-tych rokoch minulého storočia. Za ten čas sa toto fantastické prostredie dočkalo niekoľkých knižných a herných spracovaní, čo dopĺňa aj najnovší prídavok v podobe Ride Like the Wind.

Pozrite si ukážky z hry  Six Ages: Ride Like the Wind, doplnené o nádherne spracované ilustrácie:

Vašou úlohou v tomto čarovnom príbehu bude založiť svoj vlastný klan a premeniť ho počas hry na najmocnejšie impérium zo všetkých. Udalosti sú časovo zasadené o 2000 rokov skôr, ako v prípade King of Dragon Pass, čím sa všetkým fanúšikom dostane známych prvkov, no v mierne odlišnom rúchu. Priebeh hry funguje vo forme strategických ťahov na štýl hry Civilization, s výnimkou toho, že vaším najväčším spojencom bude text opisujúci vaše jednotlivé kroky. Dej sa bude vyvíjať na základe vašich rozhodnutí a akcií, ktoré v príbehu podniknete. Aj tá najmenšia zmena môže mať vplyv na ďalší vývoj, preto je potrebné uplatniť pravidlo „dva krát meraj a raz rež“. Repetetívnosť v hre by ste hľadali len ťažko, nakoľko sa každé rozhodnutie v priebehu kampane mení.

Ak ste unavený zo všetkých obohratých noviniek typu Battle Royale a hľadáte dychberúci príbeh v spojení s netradičným vykreslením hry, Six Ages je jasnou voľbou. Samozrejme, na hru pre platformu mobilných zariadení sa jedná o trochu vyššiu sumu, no nekonečné hodiny hrania vám vyčarujú úsmev na perách. Neváhajte a skočte do príbehu, v ktorom sa hlavným hrdinom stanete vy a vaša predstavivosť.

  • Hra Six Ages: Ride Like the Wind je dostupná v App Store pre zariadenia s iOS

[appbox appstore id934012726]

Six Ages

Související články

Dnes nejčtenější

.