Zavřít reklamu

Dock v iOS 11 za normálních okolností skrýt nejde. Pozadí docku samotného je v iOS 11 rozmazané a ne vždy musí vypadat dobře. Bohužel, toto rozmazání v nastaveních skrýt nemůžeme. Lidé jsou ale vynalézaví a přišli na jeden způsob, díky kterému můžete rozmazání docku skrýt. Vše, co budeme potřebovat, je tapeta, která po jejím nastavení udělá všechnu práci za nás a dock skryje. Kde takové tapety najít a jak je používat? Nejen tohle se dozvíte v dnešním článku.

Jak nechat zmizet dock

Nejprve na našem iPhonu přejdeme na tuto stránku. Poté si stačí vybrat jednu ze sad tapet a podle modelu vašeho zařízení kliknout na určité tlačítko, které vás přesune ke stažení tapet. Já jsem si například vybral sadu Quiet Dock pro iPhone 6. Poté sjedeme níže a vybereme si tapetu, která se nám líbí. Tapetu poté pomocí ikony sdílení v dolní části obrazovky stáhneme a chvíli počkáme, než se zobrazí v galerii.

Pro nastavení tapety stačí přejít do Nastavení -> Tapeta -> Vyberte novou tapetu. Nyní z galerie vyberte tapetu, kterou jste si stáhli. Při nastavování tapety je nutné se přepnout z Perspektivy na Obrázek a nastavit, aby byla tapeta přes celou obrazovku a nebyla přiblížená. Poté stačí stisknout tlačítko Nastavit a z nabídky vybrat možnost Na plochu. Tapeta se ihned nastaví a rozmazání vašeho docku se stane neviditelné.

Bohužel je veliká škoda, že se skrytí rozmazání docku musí obcházet přes tapety. Mnohem jednodušší by bylo, kdyby uživatelé měli možnost si vybrat, jestli dock bude nebo nebude rozmazaný. V některých případech rozmazání doopravdy nevypadá dobře a kazí dojem z tapety, kterou používáte.

skryt_dock_ios11_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější