Zavřít reklamu

Jeden z největších problému na nových Macích je nedostatek místa. Apple začal používat SSD disky, které jsou sice několikanásobně rychlejší oproti obyčejným HDD diskům, ale daň za to je jejich velikost. Pokud pomalu na vašem zařízení začínáte s úložištěm tápat a už nevíte, co byste měli pro zvýšení úložiště ještě udělat, tak jste tady správně. Apple naštěstí pro své uživatele připravil jednoduchou utilitku, díky které se stane mazání nepotřebných souborů příjemnější a jednodušší, než kdykoliv předtím. Nemusíte stahovat žádnou zbytečnou aplikaci z App Storu, vše se totiž nachází přímo v operačním systému macOS.

Jak navýšit místo na Macu

V horní liště klikneme na logo Applu. Zvolíme první možnost O tomto Macu a přepneme se pomocí horního menu v okně, které se zobrazilo, do záložky Úložiště. U daného disku zvolíme tlačítko Správa… Mac nás poté přesune do utilitky, kde se všechno odehrává. Nejdříve vám dá několik doporučení, například v podobě funkce, která bude každých 30 dní automaticky vysypávat koš a nebo možnost ukládání všech fotek na iCloud. Tato doporučení ale ve většině případů nebudou stačit, a přesně proto je tady levé menu, které je rozdělené do několika částí.

V první podsekci Aplikace najdete všechny nainstalované aplikace na vašem Macu. Jednoduše se tak můžete zorientovat v tom, které aplikace byste už nemuseli potřebovat a jsou vhodné k odinstalaci. Dále zde najdeme například sekci Dokumenty, kde si můžete zobrazit velké soubory, které zabírají nejvíce místa na disku. Poté bych ještě určitě doporučil projít soubory v kolonce iOS soubory, kde se v mém případě nacházela nevyužitá záloha o velikosti 10 GB a k ní instalační soubory k instalaci iOS 11 o velikosti 3 GB. Každopádně doporučuji projít všechny sekce, abyste se ujistili, že se ve vašem Macu nenachází žádné zbytečnosti.

Doufám, že vám tento článek pomohl k tomu, abyste získali alespoň trochu více místa na vašem zařízení. Já jsem ku příkladu pomocí této jednoduché utilitky na mém Macu získal nějakých 20 GB místa k dobru. Hlavně tím, že jsem smazal nepotřebnou zálohu a velké soubory, které na Macu zabíraly nejvíce místa.

Mac Apps 7
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější