Zavřít reklamu

Apple zvažuje, že poskytne slevy všem zákazníkům, kteří si koupili baterii do iPhonu za plnou cenu předtím, než zahájil zvýhodněný program na výměnu degradovaných baterií. Jakmile na povrch vyplula informace o tom, že Apple záměrně zpomaluje iPhony se staršími bateriemi, snažila se společnost urovnat situaci tím, že zákazníkům nabídla výměnu baterií za zvýhodněnou cenu 29 dolarů.

Americký senátor John Thune se zeptal cupertinské společnosti, zda nabídne slevy i zákazníkům, kteří si koupili baterie pro své jablečné telefony za vyšší ceny. Apple potvrdil, že nad tím skutečně uvažuje, což potěší ne jednoho zákazníka.

„Prozkoumal Apple, zda zákazníci, kteří zaplatili plnou, nezvýhodněnou cenu za náhradní baterii v úsilí obnovit výkon telefonu, mají možnost dostat slevu na kupní cenu?“

Cynthia Hogan, viceprezidentska pro veřejnou politiku v Applu, americkému senátorovi odpověděla a řekla, že Apple skutečně uvažuje nad tím, že i těmto zákazníkům poskytne slevu. „Ano, zkoumáme to a budeme vás o tom informovat,“ řekla Hogan.

Apple začal nabízet majitelům iPhonů 6 a novějších levnou výměnu baterií za 29 dolarů. Program byl spuštěn v prosinci poté, co se objevily informace o tom, že Apple záměrně snižuje výkon starších iPhonů.

Přestože funkce pro správu napájení byla implementována už do systému iOS 10.2.1 počátkem roku 2017, podrobnosti o tom, jak vůbec funkce funguje, vysvětlil Apple až v prosinci, a to poté, co se ukázalo, že u starších zařízení s degradovanými bateriemi funkce přiškrcuje výkon procesoru.

Když Apple koncem prosince informoval o tom, že bude vyměňovat baterie za 29 dolarů, mohli přijít i zákazníci, kteří si zakoupili baterii za plnou cenu 79 dolarů od 14. prosince, aby jim byla část z ceny vrácena. Pokud si však zákazníci zakoupili baterii před 14. prosincem, už neměli právo na vrácení peněz. Nicméně nyní by se to mohlo změnit.

iPhone 7 battery replacement FB

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.