Letem světem Applem - Apple, iPhone

iStores.skDatum: 25.8.2014 Vydal: Jaromír Miko Kategorie: Ostatní, Vše o Apple Komentářů: 8

Tim Cook YosemiteŽe Apple tento rok myslí naozaj vo veľkom, potvrdzujú snáď už len udalosti posledných mesiacov. Nielen, že odkúpil zrejme tú najcoolovejšiu značku slúchadiel na svete, ale tiež uzavrel partnerstvo s gigantom IBM. Sieť veľkých vecí však nekončí a ďalšia veľká vec nesie pomenovanie OS X Yosemite. A spolu s ním aj megalomanská reklama v podobe Yosemitského národného parku. Samozrejme až po tom, ako ho Apple odkúpil od U.S. National Park Service za 14,4 miliardy dolárov.

Odkúpenie so sebou pochopiteľne prináša mnohé výhody pre zákazníkov Apple, ako aj pre spoločnosť samotnú. Uprostred parku môžeme totiž očakávať hotel OS X Yosemite Park Hotel, kvôli ktorému ekologicky orientovaný Apple vyrúbe len 12 480 stromov a zbúra už existujúci Ahwahnee Hotel. Hotel od Apple bude luxusný, ponúkne 1 200 hotelových izieb a dizajn inšpirovaný novým sídlom Campus II. Vyššie zmieňované rúbanie stromov však ekológom nevadí, keďže Apple ich hodlá nahradiť technológiou iPhotosynthesis, vďaka ktorej budú môcť zvyšné stromy zvýšiť produkciu kyslíka až o 26%.

OS X Yosemite Hotel

Apple ďalej plánuje vybudovať novinky ako napríklad Apple Store na vrchole Half Dome či dokonca zabráni tomu, aby sa ľudia strácali v lese – práve kvôli tomu Apple hodlá uzavrieť 800 míl turistických chodníkov a nechá otvorené len tie, ktoré budú mieriť na vrchol Half Dome. Na kopec tiež bude Apple laserovo vysielať informácie o počasí, čase a stave akcií AAPL. Rovnako sa zvýši počet zamestnancov spoločnosti Apple – vďaka kúpe bude do lesa vyslaných až 1 000 pracovníkov Genius Ranger, ktorí budú strážiť park a budú pomáhať ľuďom s inštaláciou OS X Yosemite, prípadne ich ochránia pred napadnutím medveďom. Čerešničkou na torte pre turistov je, že až tretina všetkých sekvojí v lese bude obsahovať USB nabíjačky pre iPhone a iPad.

Cena ubytovania pre 4-člennú rodinu na 5 nocí začína na úrovni 4 999 dolárov. Súčasťou ceny sú aj bezplatné špunty do ucha, ktoré uchránia sluch ľudí pred hlukom helikoptér iCopter, ktoré budú premávať 24 hodín denne. Autorom pôvodného článku je server Scoopertino, ktorý si vo svojich správach robí pravidelne srandu zo spoločnosti Apple. Článok je preto treba brať s nadhľadom – Apple v skutočnosti žiadny park nekupuje.

Apple Store Half DomeTim Cook Yosemite Genius Ranger*Zdroj: Scoopertino

 Reklama.
Odoberať komentáre cez RSS

 1. Lukas31


  25. srpna, 2014 | 19:31
  0 Pulses

  To je April nebo jak? To chtej znicit jeden z poslednich kousku divociny na tyhle zemi?? Co to je za kravinu???

 2. George


  25. srpna, 2014 | 19:35
  3 Pulses

  Lukas31
  skús si prečítať posledné 2 vety…

 3. FlyawayMonkey


  25. srpna, 2014 | 20:05
  1 Pulse

  Lukas precte titulek, koukne na obrazky a misto toho aby si to precetl tak zacne vysilovat 😀

 4. El Barto


  25. srpna, 2014 | 20:17
  0 Pulses

  Na prvni dubna by se to ale hodilo víc tohle vydat 🙂

 5. Amnart


  25. srpna, 2014 | 20:26
  0 Pulses

  Debilita rubat tolko stromov. Pre ich hlupost pride mnozstvo zvery o domov a potravu. I keď vtip sa Vám podaril.

 6. Lukas31


  25. srpna, 2014 | 20:52
  0 Pulses

  To sem ale debil :))))) jak to ze sem to prekoukl? :)))

 7. Dira


  26. srpna, 2014 | 9:36
  1 Pulse

  Donutili jste mě k tomu…mažu tento web definitivně z RSS….takovýchto póvl/reklamních a rádoby vtipovitých článků odjinud opravdu od nikud nechodí a seriózní weby jsou alespoň natolik profesionální, že když něco takového zplodí, označí to jako vtip v nadpise, četl jsem zdejší články pár let, ale s timhle přístupem jste u mě klesli pod přijatelnou mez.

  Styďte se….

 8. Jaromír Miko


  26. srpna, 2014 | 9:49
  0 Pulses

  Dira: viete, Scoopertino je už asi 4 roky známe ako satiristický web a za ten čas si vybudoval meno aj fanúšikovskú komunitu…

Chcete komentovat tento článek?

Přihlásit se » Registrovat se »

Další články


Reklama

reklama quikset
Reklama

Reklama

Reklama

reklama qnap
Reklama

Reklama

iPouzdro kryt na iPhone
Reklama

iStores.sk
Reklama

reklama mzone
Reklama