Zavřít reklamu

Když se před pár týdny provalila kauza s procesory zasaženými chybou Meltdown a Spectre, které pocházely z velké části z dílen Intelu, začalo se na světlo světa prodírat i poměrně zvláštní počínání této společnosti. Pokud jste si však mysleli, že vás Intel již více nepřekvapí, jste na omylu.

Když Intel chybu ve svých procesorech objevil, snažil se jí samozřejmě před veřejností utajit do té doby, než se podaří jeho odběratelům problém bezpečnostními aktualizacemi vyřešit. Podle portálu Wall Street Journal si však Intel počínal při oznamování tohoto závažného problému velmi zvláštně. Jako první se totiž dozvěděli o problému odběratelé z daleké Číny, naopak firmy a vláda v USA si na oznámení problému musely nějakou chvíli počkat. To by nejspíš nevadilo, pokud by nebyla chyba velmi závažná, neohrožovala by bezpečnost uživatelů a nevěděla o ní vláda země, která se svým chováním vymyká běžným zvyklostem a již několikrát byla z hackerských útoků nařčena. I malý náskok před ostatními zeměmi tak mohl Číně pomoci například při získání určitých informací mimo svou zemi. Podobné teorie jsou však samozřejmě spíše konspiracemi, pravý důvod rozhodnutí Intelu totiž neznáme.

Tak či tak je zjištění již zmíněného zdroje poměrně zajímavé a na Intel nevrhá v žádném případě dobré světlo. Ačkoliv totiž není v celé kauze namočen sám, je o něm bezesporu nejvíce slyšet a kvůli jeho podivnému chování je i nejvíce na očích. Jak si totiž vysvětlit například prodej akcií šéfa Intelu jen pár chvil předtím, než kvůli provalení skandálu výrazně klesly? Těžko říci. Snad se tedy dočkáme v následujících měsících dalších informací, které nám umožní na celou zápletku nahlédnout detailnějším pohledem.

Brian Krzanich
Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.