Zavřít reklamu

Když nám Apple představil minulý rok v červnu na konferenci WWDC svou vlastní rozšířenou realitu ARKit, krom nadšení se ihned vyrojily spekulace o tom, že by mohla být tato novinka jen jakýmsi předvojem něčeho daleko většího. Po nějakém čase se pak začaly objevovat poměrně zajímavé zvěsti o tom, že se Apple chystá tuto novinku částečně využít ve svých vlastních chytrých brýlích pro rozšířenou realitu, které by nám měl představit již v následujících letech. Podle agentury Bloomberg jsme však k tomuto představení mnohem blíže, než si myslíme.

Bloomberg nás již v minulosti informoval například o tom, že Apple již pracuje na speciálním operačním systému pro své brýle, který nazve rOS a že nám výsledek dlouholetého snažení ukáže již v roce 2019. Tuto zprávu dnes znovu potvrdili tvrzením, že se na veletrhu CES 2018, který se v těchto dnech koná v Las Vegas, zástupci Applu setkali s mnoha potencionálními dodavateli komponentů pro jejich brýle. Právě součástky nových brýlí budou pravděpodobně na výrobu poměrně obtížné a tak se Apple snaží jejich výrobu nasmlouvat co nejdříve.

iGlass však nejsou to jediné, na co bychom se mohli v rámci rozšířené reality těšit. Podle některých zdrojů je totiž Apple svým ARKitem nadšený natolik, že již v jeho kancelářích vzniká jeho vylepšená verze. O té sice zatím mnoho detailů nevíme, pravděpodobně se však zaměří hlavně na zlepšení sledování reálných objektů a práci s nimi. V plánu by měly být i další zajímavé funkce, které zážitek z rozšířené reality zase o něco více prohloubí.

Nechme se tedy překvapit, zda se Apple skutečně v příštím roce se svými chytrými brýlemi pro rozšířenou realitu pochlubí či nikoliv. Jelikož však zažívá toto technologické odvětví v posledních letech nebývalý boom a svět je do značné části poblázněn, je představení Apple iGlass poměrně reálné. Vše však ukáže až čas.

Související články

Dnes nejčtenější

.