iStores.sk
iStores.sk

I Apple zavítal na CES. Sešel se zde s potencionálními dodavateli komponentů pro své budoucí AR brýle

Když nám Apple představil minulý rok v červnu na konferenci WWDC svou vlastní rozšířenou realitu ARKit, krom nadšení se ihned vyrojily spekulace o tom, že by mohla být tato novinka jen jakýmsi předvojem něčeho daleko většího. Po nějakém čase se pak začaly objevovat poměrně zajímavé zvěsti o tom, že se Apple chystá tuto novinku částečně využít ve svých vlastních chytrých brýlích pro rozšířenou realitu, které by nám měl představit již v následujících letech. Podle agentury Bloomberg jsme však k tomuto představení mnohem blíže, než si myslíme.

Bloomberg nás již v minulosti informoval například o tom, že Apple již pracuje na speciálním operačním systému pro své brýle, který nazve rOS a že nám výsledek dlouholetého snažení ukáže již v roce 2019. Tuto zprávu dnes znovu potvrdili tvrzením, že se na veletrhu CES 2018, který se v těchto dnech koná v Las Vegas, zástupci Applu setkali s mnoha potencionálními dodavateli komponentů pro jejich brýle. Právě součástky nových brýlí budou pravděpodobně na výrobu poměrně obtížné a tak se Apple snaží jejich výrobu nasmlouvat co nejdříve.

iGlass však nejsou to jediné, na co bychom se mohli v rámci rozšířené reality těšit. Podle některých zdrojů je totiž Apple svým ARKitem nadšený natolik, že již v jeho kancelářích vzniká jeho vylepšená verze. O té sice zatím mnoho detailů nevíme, pravděpodobně se však zaměří hlavně na zlepšení sledování reálných objektů a práci s nimi. V plánu by měly být i další zajímavé funkce, které zážitek z rozšířené reality zase o něco více prohloubí.

Nechme se tedy překvapit, zda se Apple skutečně v příštím roce se svými chytrými brýlemi pro rozšířenou realitu pochlubí či nikoliv. Jelikož však zažívá toto technologické odvětví v posledních letech nebývalý boom a svět je do značné části poblázněn, je představení Apple iGlass poměrně reálné. Vše však ukáže až čas.

Leitz
Vstoupit do diskuze (0)

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek