Zavřít reklamu

Rozšířená realita zaznamenala za poslední rok doslova raketový vzestup. Z velké části na tom má zásluhu Apple a jeho ARKit, avšak i mnozí ostatní výrobci příslušenství odvedly velký kus práce a zasloužili se tak o nasazení rozšířené reality v mnoha odvětvích. Jednou z nich je společnost Neobear, která augmentovanou realitu chytře využila ve světě dětských hraček, díky čemuž se z nich staly i výborné edukační pomůcky. Produkt Neobear AR Globe není výjimkou a právě na ten se v dnešní recenzi podíváme.

AR Globe od Neobear je interaktivní glóbus, který je díky rozšířené realitě schopný děti naučit o planetě Zemi takřka vše potřebné. Stačí si jen stáhnout bezplatnou aplikaci NeoAR, aktivovat produkt pomocí QR kódu nacházejícího se na spodní straně glóbusu, povolit přístup k fotoaparátu, namířit iPhonem/iPadem na glóbus a rázem se na displeji objeví zeměkoule s názvy jednotlivých zemí, s typickými zvířaty pro danou oblast nebo s obíhajícím měsícem. V každém režimu si můžete zobrazit detailní charakteristiku a mnoho dalších informací.

Glóbus je za využití rozšíření reality schopný děti naučit o historii, kultuře, podnebí, fauně i flóře cizích zemích. Na výběr je hned z několika různých režimů zobrazení. Buďto si můžete zobrazit tradiční glóbus s dnešními státy a při najetí na jeden z nich vám aplikace okamžitě sdělí jeho název a několik základních informací o něm. Nebo se můžete přepnout do doby vlády dinosaurů a dozvědět se o nich několik informací, včetně jejich oblasti výskytu na planetě Zemi. Následně se můžete přepnout do režimu, kdy se odhalí jádro země a dozvědět se tak něco o něm. A nebo naopak zamířit do vesmíru a podívat se do něho nejenom z pohledu Země, ale z pohledu jakékoli planety v naší soustavě, a stejně tak i ze Slunce. Díky tomu se děti mohou naučit základní informace o Zemi jako takové, o jednotlivých státech, o významných osobnostech, o historii, o vzniku lidstva, době dinosaurů a také o všem, co nás obklopuje ve vesmíru v rámci naší soustavy.

Jedinou menší vadou na kráse zůstává, že veškeré informace jsou ve výchozím stavu sdělovány v angličtině, a to jak v mluvené, tak i v psané podobě. Čeština podporovaná není, na druhou stranu se ale z Neobear AR Globe stává skvělá pomůcka na výuku anglického jazyka, i když podle mého názoru spíše pro starší děti, které již mají základy za sebou. Některé texty jsou složitější, tudíž nejsou pro úplného začátečníka. Jazyk je možné případně přepnout do němčiny, španělštiny, italštiny, francouzštiny, portugalštiny, ruštiny, čínštiny a korejštiny, a tak poslouží i pro výuku těchto jazyků.

Neobear AR Globe jazyky
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Samotná aplikace je intuitivní a jednoduchá na obsluhu. Spodní ovládací prvky slouží pro přepínání mezi jednotlivými režimy, přičemž si můžete aktivovat i jednoduchou hru, kdy je vaším úkolem ochránit Zemi před útokem z vesmíru. Postranní prvky pak lze využít na přepnutí jazyka nebo pro pořízení snímku či patnáctivteřinového videa obrazovky. Zemi je také možné si „fixnout“ na obrazovce, abyste nemuseli mít fotoaparát neustále namířený na glóbus a mohli si tak vše v klidu a pohodlně prohlédnout.

Pokud chcete, aby se vaše děti při hraní dozvěděli zajímavé informace, naučili se něco nového a případně pochytili slovíčka z angličtiny či jiného jazyka, pak vás Neobear AR Globe nezklame. Díky rozsáhlé podpoře režimů budou mít vaše ratolesti neustále co objevovat a poznají tak Zemi i její vnější okolí v rámci Sluneční soustavy. Interaktivní glóbus je sice vhodný pro děti od 3 let, osobně bych jej ale doporučil spíše starším, nejlépe začínajícím školákům. AR Globe je možné používat s telefony a tablety se systémem Android i iOS a jeden glóbus můžete spárovat až s pěti zařízeními.

Neobear AR Globe FB
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější