Zavřít reklamu

Snapchat je populární aplikace proslulá svými virálními AR filtry. Včera společnost Snap, která stojí za vývojem mobilní aplikace Snapchat, na svém blogu oficiálně představila aplikaci Lens Studio, která je určena pro operační systémy macOS a Windows, a tím chce podpořit růst oblasti rozšířené reality a kreativity.

Snap v blogovém příspěvku vysvětluje, že Len Studio nabízí návody a šablony, které uživatelům pomáhají vytvářet filtry World Lens. Jedná se o filtry a objekty, které v Snapchatu vidíte pouze při použití zadní kamery.

Jakmile vytvoříte filtr, aplikace vám vygeneruje speciální kód, který potom můžete sdílet kdekoliv. Aplikace umožňuje vytvořit 2D a 3D filtry pomocí nástrojů, jež má vestavěné Snapchat. Dokonce máte k dispozici skriptovací rozhraní API, přes které upravíte tvar a efekty. Snap podotýká, že Lens Studio pomáhá uživatelům vyjádřit svou kreativitu.

“Byl to úžasný rok pro AR jako pro technologii,” říká Eitan Pilipski, který vede kamerový tým Snapu. “Jsme opravdu nadšeni z toho, že jsme vytvořili tento nástroj. Chceme posílit nový ekosystém kreativity.”

  • Aplikaci pro macOS či Windows si můžete stáhnout zdarma zde
Lens Studio fb

Zdroj: 9TO5Mac

Související články

Dnes nejčtenější

.