Zavřít reklamu

Apple vydal nový Final Cut Pro X, Logic Pro X a Motion s podporou HEVC, HDR a 360º VR videí

|
3

Ruku v ruce se zahájením prodeje nového iMacu Pro vydal dnes Apple nový Final Cut Pro X 10.4, tedy nejnovější verzi softwaru pro profesionální editaci videa. Spolu s tím vyslala společnost do světa také aktualizaci pro aplikace Logic Pro X a Motion.

Největší novinkou nového Final Cut Pro X je podpora video formát HEVC, na který Apple přešel v iOS 11 a macOS High Sierra. Mezi další větší novinky verze 10.4 pak patří podpora editování 360º VR videí, podpora HDR, nové nástroje pro úpravu barev a nakonec i možnost přímého importu časové osy z iMovie pro iOS.

Nový Logic Pro X 10.3.3 pak přinesl optimalizaci pro výkon iMacu Pro, a to i včetně podpory pro 36 jader. Kromě toho přináší nová verze i zlepšení výkonu a stability aplikace, spolu s opravou chyby, kdy některé vytvořené projekty nebyly kompatibilní s macOS High Sierra.

Nová verze aplikace Motion získala podobně jako Final Cut Pro X podporu pro 360º VR. Užuvatelé mohou nově do aplikace importovat 360º VR videa a vytvářet k nim 360° nadpisy a další efekty. Motion 5.4 podporuje i import, přehrávání a editaci videí ve formátu HEVC a fotografií v HEIF.

Final Cut Pro
Final Cut Pro
Developer: Apple
Price: 7 990,00 Kč
Logic Pro X
Logic Pro X
Developer: Apple
Price: 5 290,00 Kč
Motion
Motion
Developer: Apple
Price: 1 290,00 Kč

zdroj: Apple


Leitz

Fórum

  • Poslední příspěvky
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek