Zavřít reklamu

Vánoce se nezadržitelně blíží, a tak nastal čas na hledání dárků pro své blízké. Protože jsme web o Apple a věříme, že i vy máte ve svém okolí někoho, kdo používá Apple produkty, rozhodli jsme se připravit pár užitečných článků, které vám pomohou při hledání toho nejvhodnějšího vánočního dárku pro majitele Apple produktů. Myslíme i na to, že by mohli být majiteli Apple TV, a proto jsme se rozhodli vybrat zajímavé a užitečné příslušenství i pro ně.

Remote Loop

Dálkový ovladač pro Apple TV 4. generace je sice hezký, ale je i poměrně tenký a malý a proto u něj existuje riziko pádu. Právě proto je v prodeji i oficiální poutko Remote Loop, které pokračuje v úspěchu poutka pro iPod touch 5. generace, ledaže nyní ho připojujete přímo do Lightning konektoru. Remote Loop vychází na 425 korun a koupit jej můžete zde.

Remote Loop Apple TV

elgago R1 Intelli Case

Ještě lepší a výhodnější než Remote Loop je R1 Intelli Case od společnosti elgago. Jedná se o bytelný, silikonový obal pro dálkový ovladač Apple TV Remote, který má v sobě integrované magnety a tudíž můžete ovladač přichytit ke kovovým povrchům a dokonce i kněkterým televizorům. Navíc spolu s obalem dostanete i pouto podobné Remote Loop. R1 Intelli Case u nás neseženete, ale lze jej v několika barvnách objednat z německého Amazonu na českou adresu, kde vychází jen na 10 €, což v přepočtu dělá nějakých 250 Kč.

Apple TV Remote

Ačkoli ke každé Apple TV dostanete i dálkový ovladač Apple TV Remote, mohl by vám přijít vhod ještě jeden. K Apple TV sice nelze připojit dva dálkové ovladače od Applu najednou, ale pokud se vám první rozbije nebo jej máte často vybitý, mohl by se hodit do zálohy druhý. Zatímco nový Apple TV Remote (2017) k Apple TV 4K stojí 1 790 Kč, stále je ještě možné ve výprodeji koupit verzi z roku 2015, která bohatě postačí a vyjde jen na 1040 Kč. Novější ovladač můžete kupovat zde, starší pak zde.

SteelSeries Nimbus

Apple TV neslouží jen na sledování filmů a poslech hudby, ale také na ní můžete hrát hry. Ty se sice dají hrát s pomocí Siri Remote, ale není nad herní ovladač, se kterým je zážitek takový, jaký má být. Jeden takový existuje a je přímo určen pro Apple TV. SteelSeries Nimbus je ovladačem od prestižního výrobce herního příslušenství pro herní konzole a tak není divem, že se společnost rozhodla zopakovat úspěch i na Apple TV. Svým tvarem celkem nápadně připomíná ovladač k Xboxu One. Nimbus stojí 1599 Kč a koupit její můžete přímo zde.

SteelSeries Stratus

Stratus od SteelSeries je další herní ovladač kompatibilní s Apple TV. Od výše uvedeného Nimbusu se liší především nižší cenou a konstrukcí, která může někomu vyhovovat více a jiným naopak méně. Tak či onak jde o zajímavý ovladač, který by se mohl majiteli Apple TV 4. generace nebo Apple TV 4K líbit. SteelSeries Stratus stojí 1 154 Kč a koupíte jej zde.

SteelSeries Stratus

Logitech Wireless Keyboard K375s

Od tvOS 9.2 je možné k Apple TV připojit také bezdrátovou klávesnici skrze Bluetooth rozhraní. Samozřejmě můžete použít originální Apple Magic Keyboard nebo Magic Keyboard s číselným rozhraním. Existují však i levnější alternativy, které kolikrát bohatě stačí. Jednou takovou je i Wireless Keyboard K375s od Logitech, kteoru můžete spárovat až se třemi zařízeními a snadno mezi nimi přepínat. Navíc k ní dostanete i stojánek na telefon či tablet. Klávesnice vyjde na 931 Kč a kupovat ji můžete zde.

 

AirPods nebo BeatsX

Kromě klávesnice je možné k Apple TV připojit také bezdrátová skluchátka. Nejlépe bude zařízení samozřejmě fungovat s těmi od Applu nebo Beats, které mají čip W1 a snadno je tak spárujete. Nejideálnější jsou tedy samotné AirPods, které stojí 4 990 Kč a koupit je můžete zde. Skvělá sluchátka jsou i Beats X, které jsou aktuálně v zajímavé slevě a stojí jen 3 000 Kč, kupovat je můžete zde.

HDMI kabel

Co možná nepřekvapí, je fakt, že Apple k Apple TV nepřibaluje HDMI kabel, který je však potřebný pro propojení s televizí či monitorem. Ačkoli bývá pravidlem, že k televizi vždy nějaký dostanete, v případě monitoru tomu tak být nemusí. Právě proto by se vám nebo někomu blízkému ve vašem okolí mohl jeden takový HDMI to HDMI kabel hodit. Originální od Applu vyjde na 629 Kč a objednat jej můžete na těchto stránkách.

CONNECT IT Apple TV Holder (pro 2. a 3. gen.)

V případě, že znáte někoho, kdo ještě používá starší model Apple TV (2. nebo 3. generaci), pak ho může zaujmout tento užitečný nástěnný držák, díky kterému je možné namontovat Apple TV na stěnu nebo na záda televizoru a přístroj tak bude mít své místo, které může být z estetického hlediska lepší. Navíc při koupi tohoto doplňku nebudete muset sahat hluboko do kapsy, jelikož vás vyjde jen na 149 Kč. Kupovat můžete přímo zde.

Innovelis TotalMount

Umíte si představit, že by měl i dálkový ovladač nějaké důstojné místo, kam by se ukládal, aby se nezašantročil? Představte si, že existuje i držák pro Apple TV Remote. Je jím Innovelis TotalMount, který můžete snadno připevnit například na zadní stranu televize a do něho pak ukládat ovladač k Apple TV. Výhodou je, že ovladač se v držáku i dobíjí, protože disponuje Lightning portem, skrze který jej můžete připojit například do USB televize. Navíc, v balení se kromě držáku nachází ještě dva prvky na uspořádání kabelů za televizí. TotalMount vyjde na necelých 490 Kč a koupit jej můžete na stránkách Applu.

Innovelis TotalMount Pro

Pokud byste stejným způsobem chtěli na stěnu nebo zadní část televizoru připevnit kromě ovladače také samotnou Apple TV, pak je tu pro vás Innovelis TotalMount Pro. Ten v balení obsahuje jak výše uvedený držák pro Apple TV Remote a prvky na vedení kabelů, tak i držák pro jakoukoli generaci Apple TV. TotalMount Pro stojí 909 Kč a koupit jej můžete zde.

Dárková karta Apple

Sice se nejedná právě o hmotný dárek, ale pokud ve svém okolí máte majitele Apple TV, přídavný kredit do iTunes ho určitě potěší. Kredit je možné využít na vypůjčení nebo nákup dalších filmů, jakož i na nákup her a aplikací. Výhodou je, že obdarovaný si bude moct vybrat filmy přesně podle svých preferencí. Dárkovou kartu v elektronické podobě můžete objednat na Apple Online Store.

apple-tv-christmas-fb

 

Dnes nejčtenější

.