Zavřít reklamu

Apple k iPhonu X představil i zbrusu nové kožené pouzdro Folio, které nabízí ve čtyřech různých barvách za nemalých 2 990 Kč. Unikátní na Folio je především to, že díky spolupráci magnetů a senzorů na něj dokáže iPhone X reagovat, a tak pokud pouzdro otevřete, displej telefonu se rozsvítí a zase naopak. Bohužel ani takto drahé příslušenství není dokonalé, a naopak omezuje tu nejzákladnější funkci telefonu, a to konkrétně volání. Magnet v pouzdře totiž ruší mikrofon iPhonu X, a tak vám druhá strana během hovoru rozumí jen s obtížemi.

Problém nastává hlavně v momentě, kdy přední část obalu překlopíte dozadu, což bohužel během volání udělá v podstatě každý uživatel. Magnet umístěný v dolní třetině odklápěcí části je ve stejné úrovni jako mikrofon na spodní hraně telefonu a bohužel jej tak při aktivním používání ruší. Na problém si stěžoval jeden z našich čtenářů, kterému příjemci hovorů hlásili, že mu špatně rozumí, jelikož je jeho hlas zastřený. Po sejmutí pouzdra z telefonu funguje mikrofon bezproblémově.

folio

Náš čtenář není jediný uživatel, který na popsaný problém upozorňuje. Na nefunkční mikrofon při nasazeném pouzdru Folio si stěžují i další majitelé iPhonu X přímo na stránkách Applu (zdezde). Jeden z nich například uvádí, že problém zaznamenal jak on, tak i jeho žena. Stejně jako v případě našeho čtenáře je mikrofon tlumený při překlopení pouzdra dozadu. Jakmile ale přední část vrátí a pouzdro nechá otevřené, tak se kvalita rázem zlepší.

Pokud jste tedy zaznamenali na svém iPhonu X podobný problém a vlastníte k tomu kožené pouzdro Folio, pak není potřeba reklamovat celý telefon, ale stačí jen pouzdro sundat a případně to reklamovat či vrátit Applu.

iPhone X Folio obal FB

Související články

Dnes nejčtenější

.