Zavřít reklamu

Náš čtenář a další uživatelé si stěžují, že originální obal Folio za 2 990 Kč tlumí mikrofon iPhonu X

Apple k iPhonu X představil i zbrusu nové kožené pouzdro Folio, které nabízí ve čtyřech různých barvách za nemalých 2 990 Kč. Unikátní na Folio je především to, že díky spolupráci magnetů a senzorů na něj dokáže iPhone X reagovat, a tak pokud pouzdro otevřete, displej telefonu se rozsvítí a zase naopak. Bohužel ani takto drahé příslušenství není dokonalé, a naopak omezuje tu nejzákladnější funkci telefonu, a to konkrétně volání. Magnet v pouzdře totiž ruší mikrofon iPhonu X, a tak vám druhá strana během hovoru rozumí jen s obtížemi.

Problém nastává hlavně v momentě, kdy přední část obalu překlopíte dozadu, což bohužel během volání udělá v podstatě každý uživatel. Magnet umístěný v dolní třetině odklápěcí části je ve stejné úrovni jako mikrofon na spodní hraně telefonu a bohužel jej tak při aktivním používání ruší. Na problém si stěžoval jeden z našich čtenářů, kterému příjemci hovorů hlásili, že mu špatně rozumí, jelikož je jeho hlas zastřený. Po sejmutí pouzdra z telefonu funguje mikrofon bezproblémově.

Náš čtenář není jediný uživatel, který na popsaný problém upozorňuje. Na nefunkční mikrofon při nasazeném pouzdru Folio si stěžují i další majitelé iPhonu X přímo na stránkách Applu (zdezde). Jeden z nich například uvádí, že problém zaznamenal jak on, tak i jeho žena. Stejně jako v případě našeho čtenáře je mikrofon tlumený při překlopení pouzdra dozadu. Jakmile ale přední část vrátí a pouzdro nechá otevřené, tak se kvalita rázem zlepší.

Pokud jste tedy zaznamenali na svém iPhonu X podobný problém a vlastníte k tomu kožené pouzdro Folio, pak není potřeba reklamovat celý telefon, ale stačí jen pouzdro sundat a případně to reklamovat či vrátit Applu.

|
23
Leitz

Diskuze

  Mirka Irim

  Obal mám a žádný takový problém jsem nezaznamenala. Ptala jsem se na to i lidí, se kterými jsem hovořila a nikdo žádný problém s tím, že by mě špatně slyšel, neměl.

  Reagovat
  Mirka Irim

  Mně tyhle články začínají připadat naprosto jeté. V milionech vyrobených věcí má pár vadu a oni se z toho všichni hroutí. Mám X od zahájení prodeje, nikdy jsem s ní žádný problém neměla a i kdybych měla, tak jsem s tím prostě počítala už na začátku, jelikož je to celé nové a není to zajeté. Všichni se hroutí kvůli zelenému pruhu. Ten jsem měla já na TV od Samsungu za 35 a nic jsem z toho nedělala, TV vyměnili a bylo. Vážně mi tyhle články, tedy spíš ty hlavní komenty k nim pořádají zvláštní.

  Reagovat

  Nevím proč by tento článek byl špatný, když jen upozorňuje na vadu a chrání potencionálního kupce před koupí produktu, který mu bude způsobovat problémy. Mně osobně se přesně tento problém stal. Kdybych to věděl dopředu, nemusel jsem si toto pouzdro kupovat a složitě vracet. S iphonem to nemá nic společného. Vadná jsou pouzdra.

  Patrik Holeček
  Kristián Bajer

  Ani hovno.. jobs Max tak rotoval v hrobě kdy Apple u iPhone 7 udělali 6 barev které byli pěkné hnusne .. ten mobil je dobrý i ten obal má ho táta nemá problém jak s mobilem tak s obalem . Už většina lidi z moji rodiny mají X a nemají problémy fakt nevím l čem tady furt píšou ..??

  Reagovat

  Potvrzuji, pouzdro vráceno. Z nouze jsem koupil „Spigen Wallet S Black iPhone X“ za 1/3 ceny, zatim spokojenost, neni sice zas tak „pekne“ ale alespon se s nim da volat….
  Nejak se to musi vydrzet, nez budou k dispozici pouzdra Catalyst, nebo Hitcase….

  Reagovat

  Mě spíš vytáčí to, že když chci telefonovat nebo vezmu telefon, tak musím mít pouzdro otevřené (sklopit dozadu). Jakmile vytočím číslo a pouzdro zavřu abych si telefon dal k uchu, tak hovor položím. To stejné i když někdo volá. Podívám se kdo, vezmu hovor a zavřu pouzdro == okamžité zavěšení. Máte s tím taky problém nebo je to výsada jednoho kusu? 🙂

  Reagovat

  KOupit si za 30 telefon, který nemá vychytané věci a k tomu za trojku obal 🙂 🙂 🙂 . By mě zajímalo kolik lidí si na to muselo vzít úvěr 🙂

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz