Apple údajně vyvíjí novou technologii pro zadní kameru, která by měla výrazně zlepšit požitek z rozšířené reality

Jednou z nejzajímavějších věcí, kterou letos Apple představil, je bezesporu jeho rozšířená realita ARKit. Ta se u uživatelů i vývojářů těší obrovské oblibě a samotní představitelé Applu jí do budoucna předpovídají velké věci. Aby se však mohla realita rozvíjet, je potřeba ji připravit ideální hardwarové podmínky. A právě na těch Apple podle nejnovějších informací usilovně pracuje.

Zpravodajci agentury Bloomberg dnes zveřejnili informaci, že se v laboratořích Applu intenzivně pracuje na novém 3D senzorovém systému pro zadní kameru, který by měl spatřit světlo světa už v roce 2019. Ten se bude lišit od nynějšího 3D systému, který je v novém iPhonu X využíván pro sken obličeje, jak funkcí, tak i samotnou technologií.

Čekají ARKit zlaté časy?

Nový systém by se měl zakládat primárně na algoritmech vyvozených z časů potřebných k tomu, aby se laser vyzařovaný ze systému dokázal vrátit do čočky po odražení se od objektu zpět. Díky tomu by pak mělo být fungování ARKitu a podobných zábaviček s rozšířenou realitou daleko kvalitnější a přesnější, což by logicky otevíralo zcela nové možnosti pro všechny vývojáře a uživatele. Systém TrueDepth pro Face ID se tak pravděpodobně na zadní kameře v budoucnu neobjeví.

Ačkoliv by byla tato novinka jistě velmi zajímavá, těžko říci, zda k ní Apple skutečně přistoupí. Po letošních problémech s výrobou, které byly zapříčiněny mimo jiné právě složitým 3D systémem pro přední kameru, si podobné experimenty Apple nejspíš dvakrát rozmyslí. Tím spíš u věci, která je pro některé uživatele absolutní zbytečnost a její využití není takové jako u již zmíněného Face ID. Pokud však na druhou stranu Apple na rozšířenou realitu do budoucna opravdu sází, podobný počin je zřejmě nevyhnutelný. Nechme se tedy překvapit.

|
3
Leitz

Diskuze

  Maroško Kniha

  Vazne. Na co je ta AR dobra ? Ze mi v mobile alebo na tablete na displeji tancuje po obyvacke hovno ? ( snapchat) ci je v tom aj nieco fakt uzitocne.

  Reagovat

  ARkit určitě najde uplatnění v prodeji jakéhokoliv zboží které si budu chtít koupit a prohlédnout si jej ve skutečné podobě v kontextu s prostředím kde bude výrobek použit viz aplikace Ikea Place. Dovedu si představit nákup oblečení obuvi. Nebo uvedu příklad. Prodávám na bazar použitou věc naskenuji ji tak abych fotorealisticky možným zákazníkům ukázal kde je výrobek opotřeben popř poškozen. Ano Namítnete že to lze fotografií ale proč nemít tuto fotografii přímo zobracenou na skutečném modelu? Nemluvě o využití výroby náhrad dílu s využitím 3d tisku. Napadá mě hned několik aplikací které by se dali vytvořit s využitím ARkitu.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz