Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali, že první zahraniční banky už začaly podporovat Face ID nového iPhonu X. Díky nové autentizační metodě tak mohou zákazníci přistupovat do svého mobilního bankovnictví naskenováním obličeje. Ani za mák nás ale nenapadlo, že se podpory Face ID dočkáme i ze strany českých bank. Nicméně stalo se neočekávané a Komerční banka oznámila plnou podporu Face ID ještě před tím, než zamířil iPhone X na pulty prodejců.

Komerční banka oznámila uživatelům své Mobilní banky, že jejich aplikace pro iOS plně podporuje iPhone X včetně jeho Face ID. Naskenováním svého obličeje se tak můžete nejenom přihlašovat do bankovnictví, ale také rychle schvalovat platby. Ve své podstatě tak prostřednictvím Face ID můžete provádět autorizaci úplně stejně, jako doposud s Touch ID, bez jediného rozdílu.

Podpora zatím není dotažena do posledních detailů a některé texty budou stále odkazovat na Touch ID, ačkoli v případě iPhonu X bude pochopitelně myšleno právě Face ID. Nicméně funkčnost Face ID není nijak omezena. Odstranění těchto drobných chyb bychom se měli dočkat do začátku prosince letošního roku.

Plné znění zprávy informující o podpoře Face ID si můžete přečíst níže:

Vážená paní / Vážený pane,

na trh přichází iPhone X s novou funkcí Face ID, která v tomto telefonu nahrazuje vám známé Touch ID. Face ID je v novém iPhone X Mobilní bankou od KB podporováno.

Veškeré funkce, jako jsou např. přihlášení a autorizace, pro které jste zvyklí používat Touch ID, budou prostřednictvím Face ID funkční. Stejně tak můžete i nadále používat své heslo.

V současné době pracujeme na aplikaci Mobilní banka tak, aby plně podporovala tuto novou funkci. Plná podpora Face ID bude spuštěna od začátku prosince 2017. Do té doby prosím omluvte některé textace oznámení, které vás budou odkazovat na Touch ID, funkce Face ID tím není omezena.

Zároveň vás upozorňujeme na vaši povinnost, že při využívání Face ID nesmíte umožnit přihlášení ani autorizaci žádné třetí osobě.

Vaše Komerční banka

Komercni banka Face ID
Komercni banka Face ID FB

Související články

Dnes nejčtenější

.