Zavřít reklamu

Na nezadržitelně rostoucí zájem vývojářů o funkcionální programování se rozhodla odpovědět společnost Blueberry, která do Prahy pozvala experty českého a světového formátu napříč funkcionálními jazyky. Přednášky Erica Normanda, Andrea Leopardiho, Tomáše Petříčka a dalších odborníků představí na meetupu s příznačným názvem LambdUp již 6. prosince v pražském MeetFactory. Událost je určena vývojářům, kteří chtějí získat základní povědomí o principech a konceptech funkcionálního programování, stejně jako těm, kteří mají zájem prohloubit své dosavadní znalosti jednoho z vybraných jazyků, tedy Elixíru, F#, Clojure a Elm.

První ročník LambdUp, meetupu o funkcionálním programování, se uskuteční již 6. prosince 2017 v MeetFactory v Praze. Jeho záměrem je především podpořit a sdružit odborníky a nadšence do funkcionálního programování napříč jazyky a technologiemi, a otevřít prostor inovaci.

Přednášky českých a světových expertů funkcionálního programování zaměřené na Elixír, F# a Clojure nabídnou nejenom představení těchto jednotlivých jazyků, ale i hlubší vhled do problematiky. Např. zatímco Eric Normand ve své přednášce „A Theory of Functional Programming“ zodpoví otázky „Co je funkcionální programování?“ a  „Proč bych ho měl používat?“, Andrea Leopardi bude hovořit na téma „Property-based Testing is a Mindset“ v Elixíru.

LambdUp je podporován řadou českých funkcionálních komunit, jakými jsou Prague Lambda, FSharping či Elm Prague. „Velmi nás těší zájem o LambdUp nejenom z řad samotných řečníků, ale vývojářů, kteří stojí za iniciativou meetupu,“ říká Antonín Hackenberg, garant obsahu, a dodává „věříme, že se nám podaří vytvořit prostor pro sdílení znalostí a otevřenou diskuzi, který posune jednotlivé účastníky zase o krok dál.”

Účastníci se mohou těšit na jednotlivé přednášky, které budou probíhat v odpoledních a podvečerních hodinách, praktické workshopy v dopoledních hodinách, doprovodný program a závěrečnou after party. Detailnější program a bližší informace budou zveřejněny v nejbližších dnech. Nejaktuálnější informace je možné nalézt na webové stránce události, případně na sociálních médiích: Facebook, Twitter. Vstupenky je možné zakoupit zde.

LambdUp_2017

Související články

Dnes nejčtenější

.