Zavřít reklamu

Stejně jako iOS 11, ani nový macOS Hight Sierra, který se dostal mezi veřejnost ke konci září, není dokonalý a trápí své uživatele různými chybami. Jedna z těch nejrozšířenější se týká iMessage a textových zpráv (SMS), které uživatelům chodí se značným zpožděním. Problém jsme zaznamenali i u nás v redakci a v současné době je bohužel jediným řešením dowgrade na starší macOS Sierra.

Na problém si v posledních dnech stěžuje čím dál více uživatelů a se svými negativnímu zkušenostmi se svěřují přímo na stránkách Applu. Společnost tak o problému už ví a doufejme, že její vývojáři snad již pracují na opravě. Zatímco ale nám zprávy chodí se zpožděním v řádu desítek minut, někteří uživatelé uvádějí, že jim iMessage a SMS dorazí až po několika hodinách.

Největší nevýhoda chyby spočívá zejména v tom, že pokud je Mac aktivní (máte jej zapnutý a pracujete na něm), pak ostatní zařízení jako iPhone, iPad nebo Apple Watch sice zprávu přijmou, ale neupozorní vás notifikací, aby se nerozezněla všechna najednou. To ale znamená, že o nové zprávě nevíte třeba několik hodin.

Řešení existují, ale prozatím jen dočasná. Některým totiž pomohla deaktivace a opětovná aktivace zpráv na Macu nebo odeslání libovolné zprávy z Macu na kontakt, od kterého iMessage či SMS očekáváte. Bohužel po nějaké době se problém zase znovu objevil, a tak někteří raději na Macu deaktivovali zprávy úplně, aby je přijímali jenom na iPhone. Jiní se pak vrátili na starší macOS Sierra, který chybou netrpí.

Související články

Dnes nejčtenější