Zavřít reklamu

Průmyslová skupina zastupující Apple, Google, IBM, Amazon a další americké společnosti uvedla, že čínská pravidla upravující podnikání v zemi zvyšují riziko krádeže duševního vlastnictví. Erin Ennis, místopředsedkyně US-China Business Counsil, prohlásila, že jsou pravidla čínského trhu opravdu nepřiměřená.

„Ennis na jednání ve Washingtonu řekla, že pravidla, která po amerických společnostech vyžadují přenos technologie na čínské firmy jako podmínku pro získání přístupu na trh, by mohla způsobit nepřiměřené a diskriminační zatížení amerických obchodních zájmů,“ uvádí server Business Insider.

Americké společnosti, které prodávají své výrobky v Číně, musí zveřejnit podrobnosti o svých technologiích. Potom čínské firmy využívají dostupné informace k tomu, aby vytvořily konkurenční produkty a napodobeniny.

Donald Trump však nařídil, aby došlo k šetření těchto pravidel. Očekává se, že se americký prezident bude touto otázkou zabývat i během návštěvy čínského prezidenta, která se má uskutečnit nadcházející měsíc.

Čína je klíčovým trhem pro Apple, který se snaží konkurovat místním levnějším značkám. Bohužel, příjmy cupertinské společnosti v Číně v první polovině letošního roku klesly o 13 %, což je dvakrát větší pokles než v roce předchozím. Tržní podíl jablečné firmy na čínském trhu klesl z 13 % na méně než 10 %.

Zdroj: 9TO5Mac

Související články

Dnes nejčtenější