Zavřít reklamu

Opět proti sobě stojí dva největší rivalové iPhone 8 a Galaxy S8, tentokrát v testu voděodolnosti. Podle technických specifikací jsou oba modely odolné proti prachu a vodě, přičemž Galaxy S8 má lepší certifikaci IP než iPhone 8. Avšak jak je to ve skutečnosti? Jak skončí vlajkové lodě v testu voděodolnosti?

YouTuber iTwe4kz na svém kanálu zveřejnil video, kterém se rozhodl otestovat dva telefony s různou certifikací. Galaxy S8 se chlubí IP68 a iPhone 8 zase IP67, ale oba tyto telefony by měly být schopny přežít ve vodě více než třicet minut. Nicméně Galaxy S8 se začal po deseti až patnácti minutách ve vodě chovat poněkud zvláštně. Podívejte se na video:

Vzhledem k tomu, že iPhone 8 i Galaxy S8 jsou telefony odolné proti prachu a vodě, výsledky srovnávacího testu by neměly být překvapující. Ale měli byste mít na paměti, že i navzdory certifikacím IP vám nemusí ani Apple, ani Samsung uznat záruku, pokud bylo zařízení zničeno právě vodou.

Kromě toho voděodolnost neznamená, že můžete s telefonem plavat, protože tlak vody v hloubce větší než jeden metr může narušit vodotěsnost a nenávratně smartphone poškodit.

Související články

Dnes nejčtenější