Zavřít reklamu

Na serveru 9to5mac se objevila velice zajímavá recenze, o kterou by byla škoda se nepodělit. Než se pustíme do krátkého shrnutí, doporučuji se podívat na originál zde. Redaktor dostal k testování velmi neobvyklý výrobek – minimálně co se technologických webů týče. Je jím robotizovaná sekačka na trávu, kterou je možné ovládat skrze vaše iOS zařízení, ať už jde o iPhone, nebo iPad.

Automatizované sekačky na trávu nabírají v posledních letech na popularitě. Bylo tedy jen otázkou času, než se do nich přidají ještě další chytré funkce, které je pomohou propojit s našimi smartphony. A právě o to se pokusila i známá společnost Husqvarna se svými modely 315, 430x a 450x (ceny v ČR jsou zhruba 55, 75, resp. 105 tisíc korun).

Automatizované sekačky dokáží nabídnout mnoho vychytaných funkcí. Samozřejmostí je ovládací panel, kterým se celé zařízení uzamkne, aby s ním nemohl nikdo neoprávněný manipulovat. GPS sonda je také důležitou součástí, neboť sleduje, kde je již posekáno a kde ještě ne. Pokročilejší modely pak nabízí komplexní vizualizace, na kterých si může operátor (??) zkontrolovat, jak sekání probíhá a kde všude již robot projížděl.

Důležitým parametrem je reálný prostor, který dokáže automatizovaná sekačka posekat, než jí dojde energie a bude se muset vrátit do dockovací stanice. U top modelů se jedná o plochu o velikosti jednoho a čtvrt akru (cca 5 000 metrů čtverečních). Nižší modely logicky nabídnou nižší upravovanou plochu.

Provoz v praxi je velmi snadný. Skrze doprovodnou aplikaci pro telefon vytyčíte „virtuální plot“, za který sekačka nezajede. Naplánujete časy a dny sekání a více se nestaráte. Sekačka v určený čas vyjede, pracuje a až jí začne docházet energie, dojede se nabít. Jakmile je nabitá, pokračuje ve svém cyklu. Nevýhodou může být, že takováto sekačka po sobě nesbírá posekanou trávu. To tak zůstane na vás. Jinak se ale jedná o velmi zajímavé a vtipné řešení pro někoho, kdo je fanda moderních technologií a má volných 50-100 tisíc na sekačku, co není pojízdným traktorem.

Zdroj: 9to5mac

Související články

Dnes nejčtenější