Zavřít reklamu

Americká akademie televizních umění a věd včera vyhlašovala ceny Emmy za technologie a inženýrství. S prázdnou neodešel ani Apple, který si odnesl ocenění v kategorii „Hlasová navigace pro objevování a interakci s televizním obsahem.“

Není vám tak úplně jasné, za co mohl tuto cenu v rámci televizního odvětví získat? Není divu. Technologie nebo chcete-li služba, která byla na soutěži oceněna, u nás bohužel jako ve velké části Evropy dostupná. Řeč je samozřejmě o jablečné asistentce Siri. I ta je totiž v Apple TV 4. generace dostupná a její fungování se od běžné iOS Siri zase tolik neliší.

Televizní Siri vám například umožní přetáčet pořady či zapínat titulky pouhým hlasem, filmový prožitek z pohodlí pohovky tak není ničím narušen. Jablečná asistentka toho ale zvládne mnohem víc. Bez problému vám například zodpoví, kdo režíroval poslední Jurský park, či kdo hrál Jamese Bonda v poslední bondovce. Nedělá jí problém ani určitý obsah vyfiltrovat. To znamená, že pokud dostanete chuť na určitý žánr filmů a o svou chuť ho sledovat se se Siri podělíte, automaticky vám nabídne široké spektrum filmů, ze kterých si určitě vyberete.

Koncept nové generace Apple TV:

 

Dočkáme se s příchodem nové Apple TV Siri i u nás?

Apple se nejspíš chystá novou Apple TV představit už 12. září na v rámci své podzimní keynote, na které spatří světlo světa i všemi očekávaný iPhone 8. V nové generaci bude Siri též k dispozici a podle všech dostupných informací by měla dokonce přinést i nové funkce. Nás však zajímá jen to, aby se s novou verzí Apple TV podívala televizní Siri i k nám do Čech a na Slovensko. Faktem totiž je, že při pohledu na seznam zemí, které jsou ve světě televizní Siri podporovány, je jasné, že tady Apple vcelku pokulhává.

tvos-10-apple-tv-fb

Zdroj: macrumors

Dnes nejčtenější

.