Zavřít reklamu

V posledních měsících se v USA zvyšuje počet případů, kdy lidé u soudu napadají Apple z toho, že společnost může za dopravní nehody osobních automobilů. Autoři hromadných žalob se ohánějí tím, že Apple nedokázal implementovat žádné softwarové řešení, které by řidičům znemožňovalo používat jejich iPhone během řízení. Naprostá většina těchto žalob je smetena ze stolu a právě tak se odehrálo i nyní, v posledním takovém případě, který se odehrál opět v Kalifornii.

Nejnovější případ smetla ze stolu soudkyně v kalifornském okrese Santa Clara. Celý případ inicioval David Riggs, jehož syn byl v roce 2013 usmrcen poté, co do jejich vozu narazilo vozidlo, jehož řidič si zrovna psal SMS. Řidič byl následně obviněn z nedbalosti, avšak Riggs chtěl vinu přesunout přímo na Apple, jelikož se jednalo o iPhone. Podle něj je viníkem právě Cupertinská společnost, neboť nebyla schopná do svých telefonů implementovat nějaký bezpečnostní mechanismus, který by takovýmto situacím předcházel.

Soudkyně celou žalobu zavrhla s tím, že je delegování zodpovědnosti na společnost Apple nesmyslné. Navíc již existuje pro podobné případy precedent, na který je brán zřetel. Podobné soudní tahanice tak v 99% případů dopadnou podobně. Musel by nastat opravdu nějaký zásadní zlom, aby soudy přehodnotily svůj přístup v takovýchto případech. Už se ovšem nějakou dobu mluví o tom, že Apple nějaké řešení pro zamezení nehodám připravuje.

o-CELL-PHONE-DRIVING-facebook-1
Young man using smart phone in his car

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.