Zavřít reklamu

Dnes ráno jsme vás informovali o tom, že se jeden z nejdůležitějších jablečných dodavatelů, společnost Foxconn, moc těší na výrobu iPhonu 8. Ta by totiž měla zajistit celému dodavatelskému řetězci velmi solidní finanční injekci. Tuto informaci v průběhu dne potvrdili i další důležité dodavatelské společnosti a my jsme se rozhodli vám jejich vize v pár řádcích a číslech představit.

Hned na úvod se sluší říci, že se dodavatelům díky zájmu zákazníků o Apple produkty daří dlouhodobě velmi dobře. Například měsíc červenec byl v pořadí už osmým po sobě jdoucím měsícem, který svými výnosy překonal měsíc předchozí. To je podle dodavatelů zapříčiněno hlavně velmi slušným úspěchem iPadů a MacBooků. I komponenty na nejnovější iPhone však mají v těchto lichotivých statistikách neodmyslitelné místo.

Velmi důležitá bude cena

Podle průzkumu se podařilo jablečným dodavatelům svůj zisk meziročně zvýšit o velmi dobrých 10%. Příští rok by však měl být díky prodejům a výrobě iPhonu 8 procentuálně ještě výše. To však závisí hlavně na tom, jak vysokou nastaví Apple cenu. Dodavatelé se sice na vyšší zisky těší, jedním dechem však dodávají, že se obávají nižší poptávky právě kvůli přemrštěné ceně. Pokud se totiž Applu podaří cenu nastavit na přijatelnou hranici, mohou být zisky všech katapultovány ještě daleko výše. Proto se v poslední době o ceně chystaného iPhonu 8 čile spekuluje. Dodavatelé se například shodují na tom, že cena 1000 dolarů za takovýto produkt bude nejspíš adekvátní. Podle některých analytiků se však může na cenovce objevit až 1400 dolarů, což už by mohlo pro některé uživatele znamenat problém.

 

Koncept z dílny serveru iDropNews, jak by mohl vypadat iOS 11 na iPhonu 8:

 

Uvidíme, jak se nakonec Apple při určování ceny rozhodne. Dá přednost vyšší ceně jak je u něj typické, nebo se radši rozhodne pro cenu nižší, aby byl jeho telefon celosvětově dostupnější? To se zřejmě dozvíme už relativně brzy.

Foxconn

Zdroj: 9to5mac

Dnes nejčtenější

.