Zavřít reklamu

Mít doma NAS je bezesporu praktická věc. Pokud operujete s obrovským množstvím dat, které navíc potřebujete mít neustále k dispozici, nic lepšího, než síťové úložiště není. V základním režimu je možné se na do NASu připojit skrze webové rozhraní, či doprovodné aplikace tehdy, jste-li na stejné domácí (lokální) síti. Všechna zařízení, které máte na domáci WiFi tak k NASu bez problému připojíte, pokud to vyloženě nezakážete. Co ovšem dělat, když jste mimo domácí síť a potřebujete se k NASu stejně připojit? Právě s tím pomůže CloudLink.

CloudLink je jedna z defaultních služeb, které vám váš NAS od QNAPu nabídne. V podstatě by se mělo jednat o jednu z prvních věcí, které si na svém novém NASu nastavíte, neboť se jedná o velmi praktickou pomůcku, která je k používání síťového datového úložiště v podstatě nepostradatelná.

Pomocí doprovodné aplikace CloudLink se vám již nikdy nestane, že budete mimo dosah svých potřebných dat. Ať už se bude jednat o kriticky důležité dokumenty v práci, projekty do školy či jen několik dílů vašeho oblíbeného seriálu, s funkci a aplikací CloudLink bude vše v bezprostředním dosahu.

V podstatě se jedná o zjednodušenou přístupovou bránu k vašemu NASu, která nahrazuje dříve používanou službu DDNS. CloudLink je ovšem velmi jednoduchý, snadno nastavitelný a ještě snadněji používatelný.

Nastavení služby je velmi jednoduché a probíhá skrze webové uživatelské rozhraní. Aktivujete službu na vašem zařízení, založíte si QNAP účet, nastavíte si SmartURL pro dobře zapamatovatelnou adresu vašeho NASu a následně jen poupravíte nastavení podle toho, jak vám co bude vyhovovat.

Od této chvíle se můžete do vašeho (zapnutého) NASu kdykoliv připojit přes portál myQNAPcloud.com. Zcela se tak vyhnete složitému zapamatovávání si IP adres, nastavení přesměrovacích portů a dalším věcem.

CloudLink jde nastavit takovým způsobem, že se nebudete muset obávat o bezpečí vašich souborů. V nastavení můžete detailně ustanovit přístupová práva a pravomoci přihlášených uživatelů, samozřejmostí je také dvoufaktorová autorizace či možnost využít zabezpečeného připojení za pomocí SSL certifikátů.

CloudLink je kompatibilní jak s webovým rozhraním, tak s originálními doprovodnými aplikacemi od QNAPu, které jej využívají jako jednu z možností autorizace a přihlášení. Jediná potenciální nevýhoda tohoto systému je že počítá s tím, že máte váš NAS neustále zapnutý. Do vypnutého NASu se prostě nepřipojíte. Tento problém lze ovšem také vyřešit a řešení se jmenuje Wake-on-Lan. Článek na to, jak WoL funguje a jak se nastavuje, se momentálně připravuje. Pokud vás tato problematika zajímá, v následujících týdnech se zde článek na toto téma objeví.

QNAP-TS-453B-FB

Související články

Dnes nejčtenější

.