• iPhone
 • Mac
 • Apple Watch
 •  
  iStores.sk
  iPhone 8 iOS 11 macOS HS iPhone X
  iStores.sk

  Dlouhodobý test QNAP TS-453B díl 4. – nastavujeme Download Station

  Dnešním článkem pokračujeme v našem dlouhodobém seriálu, ve kterém testujeme (respektive si hrajeme 🙂 ) s NASem QNAP TS-453B. V tuto chvíli za sebou máme tři díly (viz seznam níže). Dnes se podíváme na velmi zajímavou funkci, která vám usnadní život s jakýmkoliv síťovým datovým úložištěm. Jedná se o funkci Donwload Station, která vám poslouží jako manažer pro stahování souborů z internetu, zejména co se týče P2P přenosů.

  NAS je velmi praktická věc, která dokáže opravdu mnoho věcí. Jednou z hlavních funkcí je zpráva multimédií, která jsou dostupná na vyžádání. Multimédia si můžete do NASu nahrát sami, nebo si je tam můžete stáhnout z internetu. Velmi populární jsou klasické P2P sítě, které naprostá většina z nás zná jako “torrenty”. A právě na ně je uzpůsobena dedikovaná aplikace s názvem Download Station, která plní roli klasického bittorrentového správce, jakého můžete znát ze svého PC.

  Ačkoliv se jedná o originální rozšíření od QNAPu, musíte si ho stáhnout z AppCentra. Download Station podporuje mnoho stahovacích služeb, včetně např. BT, PT (Private Trackers), Magnet link, HTTP/HTTPS a FTP/FTPS. Úlohy stahování můžete snadno přidávat pomocí jednoduchého potažení a upuštění torrentových souborů z pracovní plochy počítače na Download Station přes Chrome nebo Firefox, nebo můžete zadat URL BT. Download Station nabízí aktualizovaný stahovací stroj a přináší Vám pohodlnější stahování. Aplikace Download Station obsahuje českou lokalizaci.

  Po nainstalování a otevření aplikace skrze virtuální plochu, se vám zobrazí základní uživatelské rozhraní, které připomíná klasické torrentové manažery jako je například qBitTorrent, nebo dříve populární uTorrent. Pokud plánujete stahovat torrenty, spuštění je v podstatě totožné jako u těchto programů. Stačí jen stáhnout (nebo přetáhnout) zaváděcí soubor a Download Station se postará o zbytek.

  V nastavení nechybí bohatá škála parametrů, ve které si můžete jasně specifikovat co a jak se má stahovat, ve které dny, resp. hodiny má být stahování aktivní, jakou rychlostí, jaké jsou cílové destinace pro stažené soubory, nastavení FTP/HTTP stahování apod. Samozřejmostí je přítomnost notifikací, které vám dají vědět, jak na tom vaše stahování je. Ať už se jedná o notifikace mailem, nebo skrze doprovodné aplikace na smartphonech/tabletech.

  Download Station nabízí dokonce lokalizovaný návod k použití, ve kterém najdete vše podstatné, co o aplikaci a jejím nastavení potřebujete vědět. V tomto případě se jedná o obrovské plus, které se u originálních aplikací od QNAPu objevuje pravidelně.

  Používání je opravdu snadné a pokud jste již s nějakým torrentovým manažerem pracovali, budete tu jako doma. Co ovšem stojí za řeč, je doprovodná aplikace pro iOS s názvem Qget. Díky ní můžete veškeré stahování sledovat a upravovat i na dálku, ze svého mobilního zařízení. Skrze aplikaci můžete zadávat nové soubory do fronty či odstraňovat ty staré. Jedná se tak o šikovný nástroj, který můžete využívat v momentech, kdy nemáte k dispozici počítač s klasickým přístupem do uživatelského rozhraní NASu. O tom, že stahované soubory jdou následně snadno přehrávat v dalších QNAP aplikacích, jako Qvideo či Qmusic, snad ani nemá smysl psát. Download Station je integrální součástí systému vašeho NASu, pokud jej chcete využívat na 100%.

  QNAP-TS-453B-FB

  Leitz
  Vstoupit do diskuze

  Diskuze

   Problem je v chybajucej podpore pre fileservre ako napr. stiahnito, fastshare a podobne. Toto v synology bezi ale Qnap to nema. Oklukou sa da na niektorych nainstalovat JDownloader ale nieje to 100% a uz vobec nie jednoduche. Na tomto by mohli popracovat.

  Napsat komentář

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Bazar

  Fórum

  • Poslední příspěvky
   Odpovědi
   Zobrazení
   Poslední příspěvek

  HighSky - Obchodujte online