Zavřít reklamu

Milujete při psaní zpráv používání emoji a jste zastánci názoru, že jich v dosavadní nabídce ještě hodně chybí? Pak vás následující zpráva určitě potěší. Společnost Unicode totiž odhalila sbírku nových smajlíků, které by ráda vydala v Unicode 11 příští rok. Společnost se k představení odhodlala i přesto, že smajlíci pro tento rok ještě na zařízení uživatelů po celém světě nezamířili.

Nálož emoji pro příští rok je opravdu solidní, společnost hovoří dokonce o 67 novinkách. Ty by měly zahrnovat například usmívající se smajlíky se třemi srdci na obličeji, obličeje s party klobouky, promrzlý obličej s rampouchy či obličej s nápisem OK místo očí. I velmi oblíbené usměvavé hovínko se dočká upgradu, nově totiž dostane možnost mračit se.

Na své si přijde opravdu každý

Pokud máte rádi ve zprávách zvířátka, s novou Unicode 11 se vyřádíte též v dostatečné míře. Přibyde totiž klokan, páv, lama, papoušek, hroch, mýval, komár, humr či něco na způsob mikroorganismu. Protože je však Unicode 11 ještě opravdu velmi vzdálené, může ještě pár zvířat přibýt. To platí ostatně i u všech ostatních kategorií. I ty mohou být totiž do samotného vydání ještě párkrát upraveny.

V galerii naleznete veškeré smajlíky, kteří by se měli v příštím roce v Unicode 11 objevit:

Letošní balík emoji je na spadnutí

I letos se však dočkáme velmi příjemného rozšíření naší emotikoní sbírky. Očekává se, že její uvolnění přijde zhruba v čase uvolnění iOS 11 či chvíli po něm, pravděpodobně v první nebo druhé aktualizaci. Podle dosavadních zpráv se můžeme na podzim těšit například na dinosaura, mozek či žirafu.

V loňském létě byl vydán standard Unicode 9.0 se 72 novými emoji, mezi nimiž byla například slanina či tvář klauna. Většina nových emoji z Unicode 9.0 se dostala až do aktualizace iOS 10.2, takže se dá podobný scénář předpokládat i u iOS 11.

emoji-unicode11-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější