Zavřít reklamu

O tom, že si Apple v posledních letech velmi zakládá na ochraně životního prostředí, zřejmě většina z vás ví. Svědčí o tom například jeho snaha vyrábět své produkty z recyklovatelných materiálů, využívat pro svá datacenta a ostatní komplexy obnovitelné zdroje energie či distribuovat přebytečné teplo ze svých budov do okolních domácností. Nyní se Apple pochlubil dalším velkým úspěchem v této oblasti.

Nejnovější zpráva jablečné společnosti informuje o to, že se jí konečně podařilo shromáždit tak obrovské množství lesa, které ji bohatě postačí k výrobě veškerých svých papírových obalů. Z jablečných lesů bude totiž Apple šetrně těžit takové množství stromů, aby se stíhaly bez problémů obnovovat a poskytly tak společnosti do budoucna jistotu v původu papíru. Mezní termín pro získání jednoho milionu akrů lesů byl rok 2020. Splnění tohoto závazku téměř dva a půl roku před termínem je tak rozhodně pro všechny milovníky přírody dobrá zpráva.

Applu stačily pouhé dva roky

Cupertinská společnost se do svého ambiciózního záchranářského projektu obula teprve v roce 2015. Tehdy se rozhodla pro nákup „pouhých“ 36 tisíc akrů soukromé lesní půdy v Maine a Severní Karolíně. Své impérium však postupně rozšiřoval i přes hranice. 320 tisíc akrů lesa vlastní například i v daleké Číně. Apple však pravděpodobně půjde ve skupování lesa ještě dál a milion akrů tak nebude konečné číslo. Jablečná společnost si totiž bude své renomé společnosti šetrné k životnímu prostředí držet bezesporu dál a je možné, že přistoupí i k dalším krokům. V úvahu přichází třeba vybavení jablečných Apple Storů nábytkem z vlastního dřeva. Na to by však byla potřeba zase o něco větší kapacita lesa, který by se dal obnovitelně a šetrně těžit. Zda se však k podobným krokům společnost v budoucnu přeci jen rozhodne, je ve hvězdách.

 

Tak či tak je tato iniciativa velmi dobrým krokem ke zlepšení života na zemi. Je skoro až neuvěřitelné, že si i tak obrovská společnost, jakou Apple bezesporu je, uvědomuje důležitost ekologických problémů kolem nás. Kdyby si je uvědomovaly i ostatní světové společnosti, mohlo by to vypadat na planetě poněkud odlišně.

apple-les-fb

Zdroj: cultofmac

Dnes nejčtenější

.