Zavřít reklamu

Aktualizace Windows 10 nazvaná Autumn Creators Update nejenže přinese spoustu zajímavých funkcí, ale zbaví se i těch přebytečných, jako je například Malování. Pokud zabrouzdáme trochu do historie, úplně první Malování spatřilo světlo světa v roce 1985 ve Windows 1.0, přičemž tato verze uměla ukládat pouze do podivného formátu MSP. Později se jednoduchý grafický editor naučil ukládat do BMP, ve Windows 98 i do JPEG.

Snad největší změnou si Malování prošlo ve Windows 7, ale ani tak se nedokázalo rovnat s jinými free alternativami, jako je například Paint.NET.

Microsoft v dubnu vydal aktualizaci Windows 10 Creators Update, v rámci které představil i nový program Malování 3D. Už samotný název napovídá, že obsahuje nástroje pro vytváření 3D snímků, ale umožňuje i některé základní úpravy 2D obrázků.

Microsoft oznámil, že vedle notoricky známého Malování v podzimní aktualizaci odstraní i Outlook Express či Čtečku. Uvedené programy společně s dalšími jsou uvedeny na seznamu zastaralých funkcí, které nejsou v aktivním vývoji, a tak budou v budoucích verzích ze systému odstraněny. Microsoft tedy neuvádí konkrétní datum odstranění, pouze oznamuje, že v dalších verzích operačního systému s uvedenými aplikacemi už vůbec nepočítá.

I když Malování není propracovaný grafický program, dokázalo vytrhnout trn z paty, pokud jste potřebovali rychle oříznout obrázek, aniž byste si museli instalovat nějaký program.

malovani fb

Dnes nejčtenější

.