Zavřít reklamu

Připlatit si za CarPlay nebudou muset ti, kteří zatoužili po nové Hondě Accord. Ve verzi 2.0T bude japonský výrobce automobilů jablečný systém pro řidiče nabízet automaticky.

Platformu, přes kterou lze za volantem komunikovat se Siri a používat oblíbené aplikace z iOS, si budete moct užít i v hybridnim a 1.5T provedení desáté generace modelu Accord. U nich však nebude CarPlay zadarmo, příplatku se v těchto případech nevyhnete.

Honda už začala CarPlay nabízet i u modelů Accord z let 2016 a 2017, opět ovšem platí, že se jedná o placený upgrade. Model Accord ve variantě 2.0T je vůbec prvním automobilem z dílny Hondy, u kterého je systém Applu standardem. Rovněž v něm bude k nalezení platforma Android Auto. Pak už je jenom na řidiči, jaké značce dává přednost.

Pro jablečný automobilový systém je v Hondě Accord připravena osmipalcová dotyková obrazovka. Hlasitost nastavíte fyzickým tlačítkem, stejným způsobem naladíte rádio. Kromě CarPlay nabízí Honda i svůj vlastní zábavní systém, s nímž si mohou cestující jízdu zpříjemnit.

Zatím se neví, zda se nová Honda Accord, jež je určena především pro americký trh, bude prodávat i v Evropě. Jelikož se osmé generaci na starém kontinentu příliš nedařilo, devátou už raději japonský výrobce neuvedl. Nicméně se proslýchá, že desátá generace se na evropské silnice opět podívá.

honda-carplay-fb

Foto: Honda

Dnes nejčtenější

.