Zavřít reklamu

Honda se stane první společností, která začne prodávat motorku vybavenou systémem CarPlay. Honda GoldWing 2018 disponuje 7palcovým LCD displejem na palubní desce, prostřednictvím něhož získáte přístup k systému CarPlay. Aby CarPlay fungoval, je nezbytné připojit iPhone, a to přes USB nacházející se v zadním úložném prostoru.

Apple má však jednu podmínku. Pokud chcete používat službu CarPlay na motorce, musíte si pořídit Bluetooth headset. CarPlay na motorce funguje velice dobře a ovládá se levou rukojetí či otočným regulátorem na nádrži.

„Ano, musíte připojit Bluetooth headset, což je požadavek Applu, který je trochu frustrující, protože většina interakcí CarPlay nevyžaduje hlas. Po připojení však funguje dobře a ovládá se buď přes čtyřcestný ovladač na levé rukojeti, nebo přes centrální otočný regulátor na nádrži,“ uvádí CNET. Prostřednictvím CarPlay tak získáváte přístup k médiím a navigaci nejen v autě, ale nově i na motorce.

Honda GoldWing je o 40 kilogramů lehčí než starší modely. Dále nabízí zpátečku, airbag, automatickou převodovku a poměrně velký úložný prostor. Další informace o specifikacích motorky najdete přímo na stránkách Hondy.

Cena motorky startuje na 23 500 dolarech a do prodeje se dostane v únoru následujícího roku. CarPlay je nyní k dispozici už ve více než 200 vozidlech různých značek a nyní i na motorce.

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější